D2 TD5 nestartuje

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
libovka
Příspěvky: 1991
Registrován: 14 lis 2009 19:21
tel.: Jabko
auto: RR L322
Bydliště: praha-západ

Re: D2 TD5 nestartuje

#21 Příspěvek od libovka » 12 úno 2013 11:16

Takže věci se maj tak.
Ještě než budu kupovat pumpu jsem tu starou demontoval a pružinkun na ventilku trošku natáhl.Sice se ještě při nastartovaném motoru nafta do nádrže přes tento ventilek vrací,ale už né tolik (zajímalo by mě jestli to dělá i někomu jinému).

Nicméně problém startování se má tak,že po dvou dnech stání Diskoška zatím chytá ulně v pohodě.Vypadá to,že pokud ten ventilek na pumpě netěsní,tak sloupec nafty přes něj vyteče zpět do nádrže.Stačí aby se pod kuličku dostalo smítko a problém je na světě.

MarekS

Re: D2 TD5 nestartuje

#22 Příspěvek od MarekS » 04 dub 2013 16:06

Land Jirka píše:Čerpadlo to být může taky, ale když už je vše vyměněné, tak to bude ten ventilek.
Je to ta věc na obrázku

Špatný zpětný ventilek je u aut s motorem TD5 docela častá závada a projevuje se zejména u menšího množství paliva v nádrži tak, že motor i po půlhodině odstávky nechce chytit, někdy je i slyšet jak je v palivovém systému vzduch a většinou naskočí až po odvzdušňovací sekvenci.

Většinou se stane, že motor po otočení klíčkem chytne na sekundu, nebo dvě !ihned sám zdechne a už nenaskočí až po odvzdušnění.

Ventilek stojí pár stovek
pozice 13 a 14

Neví někdo jestli ten ventilek je průchozí směrem ven z filtru podle šipek a nebo jak píše MadTom jak se namočí je nepropustnej z obou stran ?

MarekS

Re: D2 TD5 nestartuje

#23 Příspěvek od MarekS » 11 dub 2013 13:30

Tak jsem to asi konečně odhalil měřil jsem tlak čerpadla,kontroloval,netěsnosti,napružil jsem pružinku v čerpadle a nic nepomohlo :sweat

Ale Libovka mě dobře naved když mě říkal,že tím odvzdušňovacím ventilkem mu to odplivne do nádrže já když jsem odpojil tu přepadovou trubku tak ani při nasliněným prstu žádnej náznak nějakého propouštění :think V sobotu mě navštívil "Kamarád" :D :D :D s defíkem donutil jsem ho tu trubku rozpojit a jemu při zapnutí klíčku bublinky šli,ale strašně málo.

Objednal jsem ventilek a už 2 dny ráno starty v pohodě a přes den taky tak uvidíme budu to sledovat.

MarekS

Re: D2 TD5 nestartuje

#24 Příspěvek od MarekS » 12 dub 2013 13:39

Tak 3tí den opět dlouhej start a to už jsem se tak těšil,že to bude v pořádku tak šel ven regulátor náhradní už byl nachystanej co kdyby něco a první vyditelnej důkaz,že je něco špatně.
Psalo se tu o regulátoru,kterej je novej a má stříhlou gumičku asi i můj případ,protože při vyndávání se to stát nemůže.
Přílohy
r.jpg

Odpovědět