FREELANDER 1998 ASI PREVODOVKA

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
salli
Příspěvky: 22
Registrován: 15 led 2010 19:14
auto: freelander

FREELANDER 1998 ASI PREVODOVKA

#1 Příspěvek od salli » 15 led 2010 20:57

zdravim vsetkych :mam problem takyto:pri jazde citim slabe vibracie hlavne ked je motor v zabere:po obhliadke auta som zistil ze sa mam volu na homokinetickom klbe:ale vola vyzera ze nieje na klbe ale v prevodovke:prejavuje sa to aj takym cvaknutim pri plne otocenom volante:tak som zobral auto do landroveru kosice kde mi povedali ze je to bezna vada po priblizne 150tisicoch:odchadza ze vraj nejake lozisko na prevodovke a treba novu prevodovku:cena od nich 1500 eur priblizne:kedze skoro vsetko sa da opravit zobral som auto do ineho mechanika zaoberajucim sa opravami prevodoviek:po skusobnej jazde mi povedal ze prevodovka vobec nehuci a ze treba to rozobrat ale akoze nevidel v tej prevodovke velky problem:takze dva servisy dva nazory:takze teraz neviem :dasa to opravit vymenou lozisk alebo treba novu:mal niekto podobny problem?kolko stoji prevodovka ?inak kedze nemam momentalne pracu tak som opet volal do landroveru ke ci nemaju niejake lacnejsie prevodovky?ze oni nie ale zakaznici si niekde zozenu takzvanu no name prevodovku cena okolo 500 az 600eu a daju si to vymenit:asi vsetko prosim poradte :

Uživatelský avatar
martinxrv
Příspěvky: 25
Registrován: 07 led 2009 10:52
Bydliště: Bratislava

Re: FREELANDER 1998 ASI PREVODOVKA

#2 Příspěvek od martinxrv » 16 led 2010 21:53

nazdar tak v land rover ta chcu urcite natiahnut ak ti to praskanie ide z predu tak je zrejme homoklb v prdeli a nemusis rozoberat prevodovku-najjednoduchsie aj ked ties nie najlacnejsie inak no name prevodovka nieje aspon myslim vecsinou si to davaju ludia poslat z UK nd su tam odost lacnejsie tam by si mohol zohnat aj ten klb a prevodovka sa da urcite opravit ak nieje diera v bloku.

salli
Příspěvky: 22
Registrován: 15 led 2010 19:14
auto: freelander

Re: FREELANDER 1998 ASI PREVODOVKA

#3 Příspěvek od salli » 16 led 2010 22:30

martinxrv.tiez so na to myslel ze moze byt problem aj na strane homoklbu.to ma praveze trapi ze chlapik na prevodovky povedal ze vobec nepocut prevoovku,ze nehuci a tak.previezol sa na nom.zistim co stoji klb kazdopadne je to lacnejsie ako prevodovka.zistim si cenu predajcu prevodoviek .mam priami kontakt do uk,a aj na mototechnu v uk.musim vyvolat informacie.kaydopadne vdaka za nazor.nahodou nevies presny nazov homoklb po anglicky aby som vedel presne.

Uživatelský avatar
macejky1
Příspěvky: 2213
Registrován: 18 lis 2008 13:06
tel.: 736245909
auto: EX Freelander, RRC
Bydliště: Trebíc
Kontaktovat uživatele:

Re: FREELANDER 1998 ASI PREVODOVKA

#4 Příspěvek od macejky1 » 18 led 2010 12:17

Ahoj, asi pred rokem kdyz jsem auto koupil tak mi to delalo to samé. Hlasité cvakání od predních kol kdyz byly kola v rejdu a zabíral motor. Nejvíc se to projevuje kdyz couvás do kopce a dás plný rejd. Tohle je podle mne na první pohled klasický projev vadné IRD prevodovky. Já kupoval novou z UK ale dá se koupit i opravná sada. Sada lozisek i sada kuzelového soukolí. Ta nová IRD stojí v UK okolo 750 liber.

Zadej si do vyhledávání tady na foru heslo IRD a vybehne ti o tom informací moc a moc.
EX-FREELANDER 2.0Di - lift 2", zátěž. pruž., 29" AT/MT, polybush, CB, webasto, zahrada, HELLA, šnorchl
RRC 3.5V8 EFI MY1986 - Barnabáš ve fázi vývoje
Harley Davidson Street 750 MY2018 - custom

Uživatelský avatar
martinxrv
Příspěvky: 25
Registrován: 07 led 2009 10:52
Bydliště: Bratislava

Re: FREELANDER 1998 ASI PREVODOVKA

#5 Příspěvek od martinxrv » 18 led 2010 13:46

no po americky neviem a po anglicky ani trochu.a maceky ma ties pravdu moze to byt aj ird ale to by bolo nieco podobne ako prevodovka ja som prave po vymene lozisk v ird a som rad ze to mam s krku. hlavne treba dobre identyfikovat zavadu aby si nekupoval nieco drahe zbytocne. no skus najprv asi vymenit olej v prevodovke rozvodovke-ird nemal by byt ako cierna metaliza ak bude objednavaj loziska.

salli
Příspěvky: 22
Registrován: 15 led 2010 19:14
auto: freelander

Re: FREELANDER 1998 ASI PREVODOVKA

#6 Příspěvek od salli » 18 led 2010 17:36

macejky1:no niejake cvakanie by sa to dalo nazvat :pocut to ked auto meni prudko smer teren tak nieco pukne alebo pri pohynani ked auto sa pohne do zadu ?a hned do predu?potom pri plnom zatoceni kolies:pri jazde to nepocut ale ked je auto rozbehnute a pri dam tak vtedy zacitit niejake da sa povedat az vibracie:kedze niesom mechanik moc sa nevyznam takze ird prevodovka je vlastne ktora prevodovka hlavna alebo pridavna ktora sa napaja na kardan na zadnu napravuu alebo ta co sa menia rychlosti?inak macejky mal si aj volu na homokinetickom klbe pred vymenou?martin xrv co ta stali tie loziska do ird prevodovky:?komplet sada a kde si to kupoval::?a kto ti to robil?dokaze to normalny servis alebo niejaky odbornik len:zhanam na vychode niejakeho borca co sa vyzna do takychto aut ale zatial nic:takze chlapici poradte mam s toho chaos:dakujem za odpovede

Uživatelský avatar
macejky1
Příspěvky: 2213
Registrován: 18 lis 2008 13:06
tel.: 736245909
auto: EX Freelander, RRC
Bydliště: Trebíc
Kontaktovat uživatele:

Re: FREELANDER 1998 ASI PREVODOVKA

#7 Příspěvek od macejky1 » 19 led 2010 08:35

Ahoj, mozná by to mohl být ten homokineták ( to by bylo lepsí a levnejsí ) ale projevy jsou stejné jako byly u mne. A u mne to byla IRD prevodovka - to je ta prídavná. Kdyz jsem s tím byl v servisu tak mi nejdrív sundali pravou poloosu která vychází z IRD a pak se normálne koukli dovnitr. Tím zjistili ze je to opravdu tou prevodovkou. ( trvalo to asi 2 hodiny a jasná diagnoza byla na svete ).
A jestli to bude vylágrovaná IRD tak prvotní prícina bude asi v zatuhlé visco spojce kterou budes muset taky resit. O IRD a visco je toho tady napsáno moc a moc stací jen hledat a procíst si predchozí témata.

S cenama je to asi takhle:

kompletní prední poloosa - http://www.island-4x4.co.uk/driveshaft- ... -1353.html
samotnej kloub stojí okolo 35,- liber

nová IRD - http://www.paddockspares.com/pp/FREELAN ... arge..html

servisní sada ozubení do IRD - http://www.island-4x4.co.uk/crown-wheel ... -2570.html
servisní sada lozisek do IRD - http://www.island-4x4.co.uk/beaing-tag0 ... -2567.html

nová visco spojka + loziska ulození - http://www.island-4x4.co.uk/viscous-cou ... -1404.html
EX-FREELANDER 2.0Di - lift 2", zátěž. pruž., 29" AT/MT, polybush, CB, webasto, zahrada, HELLA, šnorchl
RRC 3.5V8 EFI MY1986 - Barnabáš ve fázi vývoje
Harley Davidson Street 750 MY2018 - custom

Uživatelský avatar
vladob8
Příspěvky: 809
Registrován: 19 kvě 2008 00:24
tel.: +421905582959
Bydliště: Bratislava

Re: FREELANDER 1998 ASI PREVODOVKA

#8 Příspěvek od vladob8 » 19 led 2010 09:23

salli píše:zdravim vsetkych :mam problem takyto:pri jazde citim slabe vibracie hlavne ked je motor v zabere:po obhliadke auta som zistil ze sa mam volu na homokinetickom klbe:ale vola vyzera ze nieje na klbe ale v prevodovke:prejavuje sa to aj takym cvaknutim pri plne otocenom volante:tak som zobral auto do landroveru kosice kde mi povedali ze je to bezna vada po priblizne 150tisicoch:odchadza ze vraj nejake lozisko na prevodovke a treba novu prevodovku:cena od nich 1500 eur priblizne:kedze skoro vsetko sa da opravit zobral som auto do ineho mechanika zaoberajucim sa opravami prevodoviek:po skusobnej jazde mi povedal ze prevodovka vobec nehuci a ze treba to rozobrat ale akoze nevidel v tej prevodovke velky problem:takze dva servisy dva nazory:takze teraz neviem :dasa to opravit vymenou lozisk alebo treba novu:mal niekto podobny problem?kolko stoji prevodovka ?inak kedze nemam momentalne pracu tak som opet volal do landroveru ke ci nemaju niejake lacnejsie prevodovky?ze oni nie ale zakaznici si niekde zozenu takzvanu no name prevodovku cena okolo 500 az 600eu a daju si to vymenit:asi vsetko prosim poradte :
Ten prvy servis zrejme myslel pridavnu prevodovku, zvanu tiez IRD (INTERMEDIATE REDUCTION DRIVE), tam odchadza lozisko. Prevodovka ktorou sa radia rychlosti byva spravidla OK a tu mal na mysli zrejme ten druhy servis....je mozne ze vsetci mali pravdu, len ty mas z toho asi chaos, neboj, vsetci sme tym presli :).
Vypusti olej z IRD a vidis hned :!: ak je cierny je vadne lozisko v IRD. Aj je cisty alebo len mierne zakaleny je IRD v poriadku.
Homokinetak vyskusas lahko, potocis kolom a vidis zospodu kde je vola, ci v klboch alebo v IRD, skor sa priklanam k tej druhej moznosti. Mal som to aj ja, vadne lozisko a ozubenie v IRD, pisal som tu o tom...
Da sa to vsetko porobit, chce to zrucnost alebo dobreho mechanika, novu IRD nekupuj je to palka, ked tak repasovanu vymenou za tvoju. Diely kupuj jedine z UK, su lacnejsie.
V kazdom pripade treba menit alebo repasovat visko spojku, ktora vlastne sposobuje tieto problemy s IRD :!:
Tak vela zdaru a daj vediet. :)
Zdravim Vlado.
Discovery II Td5, r.2000, manual, SLS, ACE, 2" lift, winch, At2 265/75R16
Sharan 2011 2,0TDi 4motion

salli
Příspěvky: 22
Registrován: 15 led 2010 19:14
auto: freelander

Re: FREELANDER 1998 ASI PREVODOVKA

#9 Příspěvek od salli » 20 led 2010 10:16

MACEJKY1:vdaka za odpoved:mam v tom trocha bordel tak vas este trocha pootravujem zaroven prosim o vase radi a postrehy:takze spet k teme:ten prvi servis landrover kosice ma podla mna na mysli hlavnu prevodovku:pital za nu okolo 1500 plusolej 2 a pol litra plus vymena prevodovky 66 eu:s toho som si myslel ze hovorili o hlavnej prevodovke a nie o ird pridavnej:ved aj homokineticky klb ide do hlavnej prevodovky ked sa nemylim:ten druhy servis na prevodovky mal na mysli stopercent hlavnu prevodovku o ktorej aj vravel zevobec nehuci:snazil som sa mu vysvetlit ze prvi servis tvrdi opak a hlavne som sa ho pital na tu volu na homoklbe:visco spojku mam v poriadku podla toho co som sa docital na tomto fore:otazne je co z autom robil predosli majitel:zda sa mi aj auto hlucnejsie ale neviem povedat odkial to ide kedze je zima a mam zimne gumy:inak pri cuvani mi nic necvaka iba pri plnom vytoceni volantu :VLADOB8:diky aj tebe:kolko ta stala ta oprava ird prevodovky?to lozisko a ozubenie?nisom mechanik takze sa mo nevyznam a nechcem opravovat nieco co je v poriadku:mechanik by mi aj pol auta vymenil:keby bol niejaky odbornik na land rovery ze mu auto odnesiem a vyjadri sa konkretne to a to je zle:niekde na slovensku:chlapci vdaka za radi :piste a radte nech mi hlava pukne ehheheheh:kazdopadne mam rad to auticko a nerad by som ho predaval pod cenu z nejakou vadou:

Uživatelský avatar
macejky1
Příspěvky: 2213
Registrován: 18 lis 2008 13:06
tel.: 736245909
auto: EX Freelander, RRC
Bydliště: Trebíc
Kontaktovat uživatele:

Re: FREELANDER 1998 ASI PREVODOVKA

#10 Příspěvek od macejky1 » 20 led 2010 10:54

salli píše:MACEJKY1:vdaka za odpoved:mam v tom trocha bordel tak vas este trocha pootravujem zaroven prosim o vase radi a postrehy:takze spet k teme:ten prvi servis landrover kosice ma podla mna na mysli hlavnu prevodovku:pital za nu okolo 1500 plusolej 2 a pol litra plus vymena prevodovky 66 eu:s toho som si myslel ze hovorili o hlavnej prevodovke a nie o ird pridavnej:ved aj homokineticky klb ide do hlavnej prevodovky ked sa nemylim:ten druhy servis na prevodovky mal na mysli stopercent hlavnu prevodovku o ktorej aj vravel zevobec nehuci:snazil som sa mu vysvetlit ze prvi servis tvrdi opak a hlavne som sa ho pital na tu volu na homoklbe:visco spojku mam v poriadku podla toho co som sa docital na tomto fore:otazne je co z autom robil predosli majitel:zda sa mi aj auto hlucnejsie ale neviem povedat odkial to ide kedze je zima a mam zimne gumy:inak pri cuvani mi nic necvaka iba pri plnom vytoceni volantu :VLADOB8:diky aj tebe:kolko ta stala ta oprava ird prevodovky?to lozisko a ozubenie?nisom mechanik takze sa mo nevyznam a nechcem opravovat nieco co je v poriadku:mechanik by mi aj pol auta vymenil:keby bol niejaky odbornik na land rovery ze mu auto odnesiem a vyjadri sa konkretne to a to je zle:niekde na slovensku:chlapci vdaka za radi :piste a radte nech mi hlava pukne ehheheheh:kazdopadne mam rad to auticko a nerad by som ho predaval pod cenu z nejakou vadou:
Cau, v tom land reveru v Kosicích meli podle mne pravdu. Bude to vylágrovaná IRD. ( Levá poloosa jde z hlavní prevodovky a pravá poloosa jde z IRD, kardan samo taky z IRD ). Projevuje se to práve tím cvakáním a preskakováním pri plným rejdu a hlavne kdyz v plným rejdu couvás. ( kdyz jedes rovne tak to samozrejme nedelá nic protoze se vsechny kola tocí stejne ). I ta cena odpovídá. Kdyz jsem se pred rokem ptal v autorizovaným servisu na cenu nové IRD tak mi rekli asi 50 tis. Kc. Objednal jsem si ji z UK a stála mne okolo 22 tis. + asi 10 tis. za novou visco.

Jasne ze se dá ta tvoje i repasovat a zase to bude o neco levnejsí. viz. odkazy na ceny servisních sad.
Jestli más auto z roku 98 a más najeto pres 120 tis. km ( coz más ) a nejses si jistej jestli uz nekdy byla visco menená tak bys s tím mel zajet alespon na repas. Nekde je tady o tom vlákno - nejaký p. Baláz to delá a myslím ze na slovensku.

Jinak ti preju at dobre a co mozná levne opravís a uzijes si s Free jeste spoustu najetých km v pohode.
EX-FREELANDER 2.0Di - lift 2", zátěž. pruž., 29" AT/MT, polybush, CB, webasto, zahrada, HELLA, šnorchl
RRC 3.5V8 EFI MY1986 - Barnabáš ve fázi vývoje
Harley Davidson Street 750 MY2018 - custom

Uživatelský avatar
vladob8
Příspěvky: 809
Registrován: 19 kvě 2008 00:24
tel.: +421905582959
Bydliště: Bratislava

Re: FREELANDER 1998 ASI PREVODOVKA

#11 Příspěvek od vladob8 » 20 led 2010 16:19

Repas IRD (loziska, ozubenia, gufera, chladic oleja) okolo 12500Sk, nova visko+loziska okolo 13000Sk robil som si to sam takze praca 0Sk.
Zdravim Vlado.
Discovery II Td5, r.2000, manual, SLS, ACE, 2" lift, winch, At2 265/75R16
Sharan 2011 2,0TDi 4motion

salli
Příspěvky: 22
Registrován: 15 led 2010 19:14
auto: freelander

Re: FREELANDER 1998 ASI PREVODOVKA

#12 Příspěvek od salli » 20 led 2010 22:33

MACEJKY:takze pomaly zacinam chapat:ale ked mam volu i na homoklbe i na jednej strane i na druhej tak opravou ird prevodovky tak vyriesim len pravu stranu:?tu visco spojku mam asi v poriadku :ten pan balaz cital som o nom :za sto eu to robi?ale zatial nic nenasvedcuje ze by bola zla:kazdopadne musim to este raz skontrolovat obidve strany ze aky je rozdiel kedze kazdy homoklb ide z inej prevodovky:tu lavu stranu mozno bude stacit vymenit homoklb: VLADOB8:ten repas si si robil sam:ty si mechanik ?treba na to niejake specialne naradie ?lis alebo nieco take:?s tich veci co si rospisal su nutne vsetky ?aj chladic oleja alebo to zistim az po rozobrati?:pomaly sme sa dopatrali k problemu takze chlapici velmi dakujem za pomoc:skoda ze niesom z bratislavy hnes by som prisiel k tebe s autom :

Uživatelský avatar
vladob8
Příspěvky: 809
Registrován: 19 kvě 2008 00:24
tel.: +421905582959
Bydliště: Bratislava

Re: FREELANDER 1998 ASI PREVODOVKA

#13 Příspěvek od vladob8 » 21 led 2010 09:45

Treba na to stahovaky lozisk, vonkajsie aj vnutorne a lis, niesom mechanik ale mam kamosa co robi auta, tak sme to splu zmakli. :) Ten olejovy chladic z IRD trerba vybrat ked robis repas a ked na to nemas specialny stahovak (co som nemal) tak ho poskodis a musis kupit novy. Pozri ten olej, ak je cierny moc nejazdi a cim skor repas lebo ak nemas este vadne ozubenie tak 200GBP usetris.
Ak nemas menenu visko tak na rocniku 98 ju vadnu mas urcite a treba ju menit (alebo repas)!
Odkial si?
Zdravim Vlado.
Discovery II Td5, r.2000, manual, SLS, ACE, 2" lift, winch, At2 265/75R16
Sharan 2011 2,0TDi 4motion

salli
Příspěvky: 22
Registrován: 15 led 2010 19:14
auto: freelander

Re: FREELANDER 1998 ASI PREVODOVKA

#14 Příspěvek od salli » 21 led 2010 11:12

VLADOB8:takze cim skor tym lepsie:ja som z vychodu z krompach:ked nevies kde to je tak casto nas davaju na markize ohladom ciganou hheheeh alebo tu mame lyziarske stredisko plejsy:preto sa vypitujem aby som vedel danemu mechanikovy vysvetlit co ma robit a co ho caka:ked to rozobere tak nesmie nic poskodit?nie sa potom vyhovarat ze nevedel a poskodi nieco:skoda ze je malo odbornikov u nas na taketo auta:za kazdu radu od teba a inych som vdacny a rad

Uživatelský avatar
cvirik_ke
Příspěvky: 82
Registrován: 20 dub 2009 08:28
tel.: iphone
Bydliště: Košice

Re: FREELANDER 1998 ASI PREVODOVKA

#15 Příspěvek od cvirik_ke » 22 led 2010 11:02

Cau Salli, kde v Kosiciach si bol, v ktorom servise? Daj nazov alebo adresu, ci popis miesto kam si siel... Mozno ti dam tip na servis, kde si dohodnes nejaku nezavaznu konzultaciu...
Rady ti davat nebudem, na to su tu vacsi machri! :)
Naposledy upravil(a) cvirik_ke dne 13 úno 2012 14:59, celkem upraveno 1 x.
Vojto
LR D3, r.v. 06

salli
Příspěvky: 22
Registrován: 15 led 2010 19:14
auto: freelander

Re: FREELANDER 1998 ASI PREVODOVKA

#16 Příspěvek od salli » 22 led 2010 18:53

cvirik ke:bol som v ke na ckalovej ulici:jaromir harabis :chlapik robil niekedy v pegeute v kosiciach:mal tam viacero landroverov:vravel ze coskoro budu menit priestory niekde na vypadovku asi na presov:isto je chlapik ok ale ked tie original servisy vedia len menit suciastky:a tie ceny::

salli
Příspěvky: 22
Registrován: 15 led 2010 19:14
auto: freelander

Re: FREELANDER 1998 ASI PREVODOVKA

#17 Příspěvek od salli » 24 led 2010 09:39

takze som trochu sa zase pital znameho mechanika:to pukanie na autach robi vonkajsi homokineticky klb:je to na kazdom aute:tie vybracie robi vnutorny homokin klb:lenze ked pokyval s mojim tak zistil ze nieje vola medzi poloosou a vnutornym klbom ale medzi klbom a prevodovkou:vola je na jednej a aj na druhej strane aj ked ako sa tu pisalo kazdy ide do inej prevodovky:nemal som rozobratu ird prevodovku ale podla mojho znameho to mozu bit loziska na diferencialy:hovoril iba zo skusenosti z inych aut:VLADOB8:ten chladic oleja je na kazdom modely aj na manualy aj na automate?ja mam manual:kazdopadne ked vymenim vonkajsi homoklb alebo komplet vonkajsi vnutorny a poloos tak odstřanim len to pukanie :pol problemu za nami ehhe:

Uživatelský avatar
vladob8
Příspěvky: 809
Registrován: 19 kvě 2008 00:24
tel.: +421905582959
Bydliště: Bratislava

Re: FREELANDER 1998 ASI PREVODOVKA

#18 Příspěvek od vladob8 » 24 led 2010 13:18

Obe poloosi aj tak idu do IRD kde je predny diferincial, aj ked lava vchadza cez prevodovku ale tam je len hriadel. Znova pisem pozri ten olej a bude jasne...! Len aby si nedopadol tak ze vymenis poloosi a pukat bude dalej IRD v plnom rajde, co je dost mozne.
Ten chladic tam urcite je.
Pozri si toto, pisal som o tom: http://landroverforum.klape.cz/forum/vi ... ene#p50718
Zdravim Vlado.
Discovery II Td5, r.2000, manual, SLS, ACE, 2" lift, winch, At2 265/75R16
Sharan 2011 2,0TDi 4motion

Vaněk
Příspěvky: 33
Registrován: 19 zář 2009 20:04

Re: FREELANDER 1998 ASI PREVODOVKA

#19 Příspěvek od Vaněk » 24 led 2010 18:43

Macejky1 ahoj ,

dotaz - kam jezdíš do servisu a kde ti dělali tu IRD ? Bydlím 8 km od Třebíče a vše co tady píšeš mě čeká , mám najeto 130 tis. a rv.1999. Dík za info.

salli
Příspěvky: 22
Registrován: 15 led 2010 19:14
auto: freelander

Re: FREELANDER 1998 ASI PREVODOVKA

#20 Příspěvek od salli » 24 led 2010 22:21

VLADOB8 ked mozes zavolaj mi na moje cislo :chcel by som trocha pokecat osobne ?len par otazok aby som vedel este par veci:cislo je 0948048408:alebo mi len zavolaj a ja ti zavolam spet :dik

Odpovědět