Freelander 1.8,r.v00, svietia mi kontrolky ABS,TC,zjazd

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
Pedrokloki
Příspěvky: 33
Registrován: 16 zář 2010 00:15
auto: Freelander 1.8 i

Re: Freelander 1.8,r.v00, svietia mi kontrolky ABS,TC,zjazd

#41 Příspěvek od Pedrokloki » 08 pro 2010 23:39

Ahoj !
Brzdovú kvapalinu mi merali, je v poriadku. Káble kontrolovali tiež, aby mi s učitosťou mohli povedať že je to ABS modul pri motore. Robili to v servise, myslím si že sa snažili. Modul je dosť drahý (nový) a nechceli riskovať, ak by som si ho objednal a chybu by neodstránili zostal by im. No ešte musím vyriešiť diagnostiku, a púšťam sa do rozoberania.

Pedrokloki
Příspěvky: 33
Registrován: 16 zář 2010 00:15
auto: Freelander 1.8 i

Re: Freelander 1.8,r.v00, svietia mi kontrolky ABS,TC,zjazd

#42 Příspěvek od Pedrokloki » 01 úno 2011 00:22

Zdravím všetkých ! stále som nezohnal vhodnú diagnostiku na Land Rover do roku 2001, nemá niekto typ kde by sa to dalo kúpiť ? Za rozumný peniaz ? Najlepšie by bolo na slovenskú pred kúpou by som to vyskúšal. Na dobierku my domov došli už nejaké a ležia na polici. Zistil som že nejaká diagnostika VCM IDS ( Ford ,Mazda , Land Rover ) by mala fungovať, len u žiadneho predajcu som to nenašiel . A neprišiel som na fintu ako pamäť závad vymazať bez diagnostiky. Prosím neviete niekto viac .

Pedrokloki
Příspěvky: 33
Registrován: 16 zář 2010 00:15
auto: Freelander 1.8 i

Re: Freelander 1.8,r.v00, svietia mi kontrolky ABS,TC,zjazd

#43 Příspěvek od Pedrokloki » 31 bře 2011 00:35

Ahojte .
Tak už som to vyriešil s tými svietiacimi kontrolkami . Zistil som že bez diagnostiky sa nedá opravovať Landík , je tam príliš veľa komponentov a vymienať ich systémom pokus omyl je dosť náročné myslím fynančne. Preto som si zohnal diagnostiku na Landíka. Z tých lacných sa ani jedna nepripojila. Vypísalo my chybové hlásenie - Shuttle valve switch , našiel som o tom vela písané na nete . Tento problém majú aj Discovery , Hummer H1, všetky modelové rady s ABS -Wabco. Ak by to niekomu pomohlo prikladám nejaké stránky :

http://www.landroverclubvi.com/uploads/ ... ooting.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

http://flashoffroad.com/Maintenance/Brakes/ABS/abs.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.landroverclubvi.com/abs-mod.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Bola to fuška hlavne dostať to z Free... von , ale potom to už šlo . Tak sa majte . Ak by niekto potreboval diagnostiku na Landrover - všetky typy , som zo stredného slovenska, bude to podstatne lacnejšie ako v servise.

Uživatelský avatar
dandee
Příspěvky: 462
Registrován: 03 lis 2010 12:28
auto: Free 1.8 benz 1999

Re: Freelander 1.8,r.v00, svietia mi kontrolky ABS,TC,zjazd

#44 Příspěvek od dandee » 31 bře 2011 08:20

Takze zaverom,dal si to von a potom? Si to preplachol alebo vymenil cely modulator?Sak prezrad.
LR Freelander 1,8 , Fiat Ducato obytne auto , Suzuki Samuraj 1,3 , Mercedes C 180 sport coupe kompresor .

Pedrokloki
Příspěvky: 33
Registrován: 16 zář 2010 00:15
auto: Freelander 1.8 i

Re: Freelander 1.8,r.v00, svietia mi kontrolky ABS,TC,zjazd

#45 Příspěvek od Pedrokloki » 11 pro 2011 00:12

Ahojte !
Moja spočívala v tom že som vypustil kvapalinu brzdovú, vybral ABS modul pri motore, rozobral spravil bajpas, vyviedol káble mimo konektor a zapojil za 16 pinovým konektorom, zdiagnostikoval som to a ešte som riešil referenčnú kostru. Ešte som sa s tým nestretol ale zistil som, že abs moduly vo free sú dva a majú samostatnú kostru (internú), ktorá je iná ako klasická kostra vo vozidle .Zohnal som si diagnostiku na Land Rovery znuloval DTC a zatiaľ to frčí. Som z Lučenca, a robím diagnostiku na Land Rovery za 15 Ečiek. Ak by niekto potreboval 0915 510 441.

midnight_man
Příspěvky: 2
Registrován: 02 lis 2013 10:39

Re: Freelander 1.8,r.v00, svietia mi kontrolky ABS,TC,zjazd

#46 Příspěvek od midnight_man » 02 lis 2013 11:05

Zdravim pani,

taka lajicka otazocka. ma kazdy freelander TC/HDC system? Respektive samostatne TC je zrejme (kontrola trakcie) cize stabilizacny system? ktory by mohol obsahovat aj elektronicku uzavierku diferakov formou pribrzdovania kolies ktore sa pretacaju?

Ci to uz by som chcel vela? dakujem za odpoved ;)


co sa vlastne pokazi na tom modulatore? vidno tam nejake 2 piny s kuskom plastovej tyčky ktora je zodrata.... co stoji novy ten modulator?

Odpovědět