Kolik je nás tady myslivců

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Kolik je nás tady myslivců

#201 Příspěvek od Tim » 03 pro 2012 10:40

Milan píše:Ahoj Time, proč bys na to neměl žaludek? Já si myslím, že je to ten nepřirozenější lov, kdy se využívá pouze přírodních zákonů. To že svému dravci pomůžeš je naprosto normální, jako bys pomohl příteli, navíc pomáháš i kořisti. Pokud by někdo viděl výřad sokolnického lovu a normálního, kde se střílí, viděl by ten rozdíl ve vyspělosti a zdravotním stavu kořisti.
Ahoj. Je to prosté... Lov je to sice přirozený a ten orel vybírá svůj úlovek s mnohem větším citem než lovec, v tom to má příroda dobře zařízený, o to nic... Ale to je podle mne tak jediná výhoda (krom toho krásného pohledu na lovícího ptáka). Myslím si, že dobrá myslivecká rána na komoru odpovídající ráží a střelivem je mnohem humánnější způsob usmrcení, většinou okamžitý a zvěř při něm netrpí. To, co s dvacetikilovým kusem srnčího vyvádí orel je mi dost proti srsti. To srnče na fotce mělo tak 8kg živý váhy a zimu by rozhodně nepřežilo, no, radši bych ho příště zastřelil :Ale fuuj:
Lov zajíců, kdy je zvěř po smrti většinou několik vteřin po útoku orla bych ještě bral, ale úplně nejhorší je "upravování" zvěře pro výcvik ptáků, to bych fakt blil :Ale fuuj: A pak že myslivci jsou sadisti :devil
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
Diskáč
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2011 21:13
tel.: 776388722
auto: D

Re: Kolik je nás tady myslivců

#202 Příspěvek od Diskáč » 03 pro 2012 21:15

Zdar já se také hlásím , myslivcuji už 16 let u nás ve sdružení,MS Polabí Tišice . Lesu lovu .....

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 69
Registrován: 25 srp 2008 11:07
tel.: 604201600
auto: RR P38 4,6
Bydliště: Liberec

Re: Kolik je nás tady myslivců

#203 Příspěvek od Milan » 03 pro 2012 22:30

Pro Tima. Samozřejmě s tebou souhlasím. Stejně jako mezi ostatními skupinami se najde i mezi sokolníky dost lidí bez empatie k lovené zvěři a lovecké etiky. Je to v podstatě jako u pejskařů, jde to i jiným způsobem a jaký si dotyčný vybere, závisí bohužel na něm. Tohle byl mladý orel, všechno se učí, staří ptáci už vědí, jak na to a je to podstatně rychlejší. Viděl jsem zhaslého šesteráka po útoku orla, během několika vteřin. Když se ti nepovede rána, taky to nebývá hezký pohled a zvěř často trpí při nedotažené dohledávce.

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Kolik je nás tady myslivců

#204 Příspěvek od Tim » 09 pro 2012 16:20

Milan píše:Pro Tima. Samozřejmě s tebou souhlasím. Stejně jako mezi ostatními skupinami se najde i mezi sokolníky dost lidí bez empatie k lovené zvěři a lovecké etiky. Je to v podstatě jako u pejskařů, jde to i jiným způsobem a jaký si dotyčný vybere, závisí bohužel na něm. Tohle byl mladý orel, všechno se učí, staří ptáci už vědí, jak na to a je to podstatně rychlejší. Viděl jsem zhaslého šesteráka po útoku orla, během několika vteřin. Když se ti nepovede rána, taky to nebývá hezký pohled a zvěř často trpí při nedotažené dohledávce.
Tady mi nešlo o nějakou neúctu sokolníků ke zvěři, ale o to, že ten orel to asi jinak neumí a já si stojím za tím, že lov přiměřenou zbraní je humánnější... I když jsem viděl laň siky, která to měla za sebou tak za 5s :shock:

Jinak jsem teď nešťastný z toho sněhu. Včera jsem byl na honu ve Šťáhlavech u Plzně a záviděl jsem jim jejich 2cm sněhu. Dneska už se mi chtělo vzteky brečet když jsem byl krmit a zajel s Friťákem do závěje tak, že jsem ani nemohl otevřít dveře. Navíc každých 200m je přes cestu padlý strom, takže buď objet, nebo rozřezat a odklidit :Ja blb: Celkově máme les šíleně poničenej od toho sněhu...
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 177
Registrován: 16 úno 2011 12:03
auto: 2x břichoplaz
Bydliště: Duchcov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik je nás tady myslivců

#205 Příspěvek od BigBang » 22 pro 2012 16:35

tak to buď rád, že je to od sněhu, protože známýmu takhle záměrně udělali „závory“ a do kaluží naházeli prkna s hřebíkama, takže všechny 4 gumy BF MT km2 v prdeli :roll: co z toho ty lidi maj :roll:

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Kolik je nás tady myslivců

#206 Příspěvek od Tim » 22 pro 2012 18:03

BigBang píše:tak to buď rád, že je to od sněhu, protože známýmu takhle záměrně udělali „závory“ a do kaluží naházeli prkna s hřebíkama, takže všechny 4 gumy BF MT km2 v prdeli :roll: co z toho ty lidi maj :roll:
Myslí si, že tím zachrání tisíce zvířecích životů. No, docílí tím akorát toho, že až někoho takovýho chytne nějaký špatně vyspalý myslivec, tak zase bude mít Ray Koranteng o čem večer vyprávět...
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 177
Registrován: 16 úno 2011 12:03
auto: 2x břichoplaz
Bydliště: Duchcov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik je nás tady myslivců

#207 Příspěvek od BigBang » 22 pro 2012 23:20

přesně... brokama na měkko :D

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Kolik je nás tady myslivců

#208 Příspěvek od Rover » 23 pro 2012 00:57

BigBang píše:přesně... brokama na měkko :D
Možná brokama na měkko, ale pokud potkám v lese myslivce kterej se blbe vyspal a mává na mně brokovnici nebo kulovnici co to delam v lese, ze je jeho, tak ho mažu Glockem s zásobnikem na 17 na tvrdo... zpřešnuju pes na vodítku (striktne v lese vždycky) nebo kůň pod kontrolou. Zajimavy je ze myslivci když videj zbraň, tak utíkají, boji se... Dělal jsem nekolik let v lese, těžba a tak, lesaci jsou v pohode, jde o ty kteří musí za kazdou cenu střílet... A ze jich je...
Country boy...

Uživatelský avatar
kudrnac
Příspěvky: 540
Registrován: 05 lis 2006 20:18
tel.: 603 269 399
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik je nás tady myslivců

#209 Příspěvek od kudrnac » 23 pro 2012 09:25

Zcela náhodou jsem objevil téma lovu dravcem jezdil jsem ke známému každý rok na vánoce na lov. Přikládám několik foto.
Přílohy
DSC_1366.jpg
DSC_5027.jpg
DSC_5087.jpg
Defender 110 TDi 300, Discovery DII, S I 107 SW

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Kolik je nás tady myslivců

#210 Příspěvek od Tim » 23 pro 2012 09:27

Rover píše:
BigBang píše:přesně... brokama na měkko :D
Možná brokama na měkko, ale pokud potkám v lese myslivce kterej se blbe vyspal a mává na mně brokovnici nebo kulovnici co to delam v lese, ze je jeho, tak ho mažu Glockem s zásobnikem na 17 na tvrdo... zpřešnuju pes na vodítku (striktne v lese vždycky) nebo kůň pod kontrolou. Zajimavy je ze myslivci když videj zbraň, tak utíkají, boji se... Dělal jsem nekolik let v lese, těžba a tak, lesaci jsou v pohode, jde o ty kteří musí za kazdou cenu střílet... A ze jich je...
Chodíš v lese se psem na vodítku?? Klobouk dolů, to jsi asi jeden z milionu :clap Nejlepší je, když mi vždycky dotyčný řekne, že ten jeho ratlík sice za zvěří běží, ale nedožene ji a vrátí se... Že to pak stejně padne na zápal plic on neřeší, jeho pejsek je malý a neškodný :head
Koukám, že máš s myslivci asi hodně blbé zkušenosti viď? Ale hajzly najdeš všude, je úplně jedno, zda je to myslivec, rybář, offroaďák, zahrádkář a nebo třeba sběratel poštovních známek. Jen u myslivců je to podtržené tím, že mají flintu přes rameno a pro veřejnost je myslivec zkrátka bezcitný vrah. Ale to podle mne není vůbec pravda, já osobně znám jen dva takový kriply a odešel jsem kvůli nim ze sdružení, nemám na takové lidi žaludek :Ale fuuj: Ale to jsou dva z asi pětiset myslivců co znám, zbytek je za hajzly jenom proto, že se na ně lidi koukají skrz prsty protože jsou myslivci, aniž by se snažili je lépe poznat.

Ono by to celkově chtělo mezi lidi trochu osvěty, ať ví, o čem to je. Jestli by si to teda nechal někdo vysvětlit... :doh
Když v lese po turistický stezce táhnu kus ulovený zvěře k autu a lidi na mě řvou vrahu a podobně, není to nic příjemnýho. Ale guláš ze srnčího by si dali s chutí, to je zajímavý :think Nezajímá je, že když oni ještě prdí do peřin, tak já se vláčím s pytlem obilí do lesa abych nakrmil, že když oni se válí v létě venku u vody, tak já opravuji krmelce a posedy atd. A už vůbec si nikdo neuvědomí, že my vynadá do zkurvenejch vrahů, ale pak v supermarketu koupí kus vepřovýho, kterej předtím stál v chlívku ve svejch hovnech v šílenym prostředí a v tak malý kóji, že se to nemohlo ani otočit. A že by si řezník, kterej denně zabije X zvířat nějak lámal hlavu s tím, aby to zvíře netrpělo, nebo že by si dokonce měl připadat/měl být označován jako vrah??? To ne... Není to trochu divný a nespravedlivý???

Není, podle lidí ne... My jsme ti hajzlové, co je v lese buzerujou za volně pobíhající psy a za hlučné chování. Do plynu s náma..... :devil
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Kolik je nás tady myslivců

#211 Příspěvek od Tim » 23 pro 2012 09:29

Kudrnáč: hezký skalák! Ten zajíc pro něj musel být jak malinka :sun
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Kolik je nás tady myslivců

#212 Příspěvek od Rover » 23 pro 2012 10:37

Tim: já se včera zase nějak rozohnil... Ty jsi zářná ukázka toho, že i myslivec může být v pohodě, to už jsme si vysvětlili dřív, takže všechno dobrý... Ale ani jednoho z mých dvou psů bych si fakt nedovolil pustit v lese na volno, nejsem si jistý na 100% jak by při kontaktu se zvěří reagovali a jestli bych je měl pod kontrolou, takže nebudu nic riskovat... pouštím je jen na velké louce kdy mám rozhled a vím, že okolo není nic co by mohl být problém...
Country boy...

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Kolik je nás tady myslivců

#213 Příspěvek od Tim » 23 pro 2012 10:40

Rover píše:Tim: já se včera zase nějak rozohnil... Ty jsi zářná ukázka toho, že i myslivec může být v pohodě, to už jsme si vysvětlili dřív, takže všechno dobrý... Ale ani jednoho z mých dvou psů bych si fakt nedovolil pustit v lese na volno, nejsem si jistý na 100% jak by při kontaktu se zvěří reagovali a jestli bych je měl pod kontrolou, takže nebudu nic riskovat... pouštím je jen na velké louce kdy mám rozhled a vím, že okolo není nic co by mohl být problém...
:hand
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
kudrnac
Příspěvky: 540
Registrován: 05 lis 2006 20:18
tel.: 603 269 399
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik je nás tady myslivců

#214 Příspěvek od kudrnac » 23 pro 2012 12:08

To není můj fták já se jezdím jenom koukat a fotit.
Defender 110 TDi 300, Discovery DII, S I 107 SW

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Kolik je nás tady myslivců

#215 Příspěvek od Tim » 23 pro 2012 12:10

kudrnac píše:To není můj fták já se jezdím jenom koukat a fotit.
Acha... No, každopádně je to pěkné. Krásně se na to kouká...
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
kudrnac
Příspěvky: 540
Registrován: 05 lis 2006 20:18
tel.: 603 269 399
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik je nás tady myslivců

#216 Příspěvek od kudrnac » 23 pro 2012 12:30

Tak, je to pěkná ale asi i drahá zábava.
Přílohy
DSC_5105.jpg
DSC_5082.jpg
DSC_5066.jpg
Defender 110 TDi 300, Discovery DII, S I 107 SW

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Kolik je nás tady myslivců

#217 Příspěvek od Tim » 23 pro 2012 12:48

Mladý orel skalní 150 tisíc, severský raroh i půl milionu. Zrovna včera jsem o tom mluvil s kamarádem - sokolníkem. A životnost orla je asi 50let, a toho raroha za půl mega 6let :-O
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 69
Registrován: 25 srp 2008 11:07
tel.: 604201600
auto: RR P38 4,6
Bydliště: Liberec

Re: Kolik je nás tady myslivců

#218 Příspěvek od Milan » 27 pro 2012 00:53

Time, kámoš přeháněl. S dravci dělám 34 let profi, takže vím o čem mluvím. Ceny šli dolů, za skaláka taky můžeš dát 60 tis. a možná příští rok ani tolik ne. Může se dožít 50-70 let a odchová se tady ročně kolem 30 skalních orlů. trh se hned naplní. jsou to chytří ptáci a pokud je nedostane do ruky nějaký debil, kterýmu uletí, nebo uhyne. může ho mít celý život. Křížence sokolů můžeš mít od 6 000,-. To se dá taky skousnout. za krásný výjimečný ptáky zaplatíš výjimečnou cenu. To je ale přece normální.

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 69
Registrován: 25 srp 2008 11:07
tel.: 604201600
auto: RR P38 4,6
Bydliště: Liberec

Re: Kolik je nás tady myslivců

#219 Příspěvek od Milan » 27 pro 2012 01:00

Přidám pár fotek s pěkným komentářem od kámoše
Přílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Kolik je nás tady myslivců

#220 Příspěvek od Tim » 29 pro 2012 17:13

Milan píše:Time, kámoš přeháněl. S dravci dělám 34 let profi, takže vím o čem mluvím. Ceny šli dolů, za skaláka taky můžeš dát 60 tis. a možná příští rok ani tolik ne. Může se dožít 50-70 let a odchová se tady ročně kolem 30 skalních orlů. trh se hned naplní. jsou to chytří ptáci a pokud je nedostane do ruky nějaký debil, kterýmu uletí, nebo uhyne. může ho mít celý život. Křížence sokolů můžeš mít od 6 000,-. To se dá taky skousnout. za krásný výjimečný ptáky zaplatíš výjimečnou cenu. To je ale přece normální.
No, když toho orla kupoval, tak si stěžoval že není nikde blízko orel pod 100 tyček. Co vím, tak kříženci sokola jsou okolo 10 000 kč, ale rarozi ze severských států (takoví ti, co mají asi o kilo a půl víc než ti kříženci :chuckle ) se hlavně pěkně blbě shánějí. Cenu jsem nikde nehledal, ale tam si to prý snad draží ti šejkové z kolébky sokolnictví - Saudské Arábie. No, fakt nevím...
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Odpovědět