Vstrekovacie cerpadlo, RR 2.5 DSE

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Odpovědět
Zpráva
Autor
alexander69
Příspěvky: 7
Registrován: 07 pro 2009 09:18
tel.: +421918557713
auto: RR 2,5DSE

Vstrekovacie cerpadlo, RR 2.5 DSE

#1 Příspěvek od alexander69 » 09 bře 2013 12:59

Nzdar, vie niekto poradit. Na RR s BMW 2.5 l . Zrejme odislo vstrekovacie cerpadlo. Po zhasnuti sa uz ani nepohlo. Pozeral som ci ide palivo do vstrekovacov a nic. Pritom cerpadlo je pod napatim, cut off ventil tiez funkcny / teda cvaka/ , ziadna hlaska na displei, starter toci, ale motor nic. Mam vymenit vstrekovacie cerpadlo? Alebo poradi niekto?
Dikes

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4450
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstrekovacie cerpadlo, RR 2.5 DSE

#2 Příspěvek od Kokesek » 09 bře 2013 16:16

alexander69 píše:Nzdar, vie niekto poradit. Na RR s BMW 2.5 l . Zrejme odislo vstrekovacie cerpadlo. Po zhasnuti sa uz ani nepohlo. Pozeral som ci ide palivo do vstrekovacov a nic. Pritom cerpadlo je pod napatim, cut off ventil tiez funkcny / teda cvaka/ , ziadna hlaska na displei, starter toci, ale motor nic. Mam vymenit vstrekovacie cerpadlo? Alebo poradi niekto?
Dikes

zkontrolovat halovku na klice, pridat si manualne na cerpadle nebo se podivat jestli se hybe stelwerk pri startu do maxima. Urcite kouknout diagnozou na live data a chyby.
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Michal Bavor
Příspěvky: 37
Registrován: 05 dub 2010 19:06
tel.: 603214023
auto: RR P38

Re: Vstrekovacie cerpadlo, RR 2.5 DSE

#3 Příspěvek od Michal Bavor » 06 kvě 2013 14:55

Ahoj,myslím že mám úplně stejný problém.Večer jsem v pohodě přijel,ráno neodjel.Točí,žhaví,do čerpadla nafta jde,do vstřiků ne.Vše svítí,nic to nehlásí. K tomu mám "rozesrané" přední zámky,které otevírám manuálně,zadní jdou normálně na dálku.Když auto zamknu a vlezu dovnitř jen u řidiče a zkouším nastartovat,hlásí zablokovaný motor,což je v pořádku,jakmile vše odemknu,vše je v pohodě,ale z čerpadla prostě nejde nafta.Nemůže to mít nějakou souvislost?
Ten svůj problém už jsi vyřešil,jestli ano díky za radu.

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4450
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstrekovacie cerpadlo, RR 2.5 DSE

#4 Příspěvek od Kokesek » 06 kvě 2013 21:18

Michal Bavor píše:Ahoj,myslím že mám úplně stejný problém.Večer jsem v pohodě přijel,ráno neodjel.Točí,žhaví,do čerpadla nafta jde,do vstřiků ne.Vše svítí,nic to nehlásí. K tomu mám "rozesrané" přední zámky,které otevírám manuálně,zadní jdou normálně na dálku.Když auto zamknu a vlezu dovnitř jen u řidiče a zkouším nastartovat,hlásí zablokovaný motor,což je v pořádku,jakmile vše odemknu,vše je v pohodě,ale z čerpadla prostě nejde nafta.Nemůže to mít nějakou souvislost?
Ten svůj problém už jsi vyřešil,jestli ano díky za radu.
muzes mit blokovane immo v ecu motoru. Ta zadnou hlasku nedava. Pokud ti toci a nechytne je treba se podivat diagnozou jestli neni v motorove jednotce imobilizer blokovan. Pokud ano umi ti to vyhodit pryc z motorove ecu. Da se zjistit taky tak ze otocis nekolikrat klickem (treba 6x) a potom zastartujes. Jestli chytne na ani ne pul vteriny je to immo motorove jednotky. Tenhle test se da udelat pouze za predpokladu ze auto ma dobre zhavice a cely system nafty funguje na sto procent. Tedy pokud auto pred tim startovalo na jeden sup. kdyz tak :mt
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Michal Bavor
Příspěvky: 37
Registrován: 05 dub 2010 19:06
tel.: 603214023
auto: RR P38

Re: Vstrekovacie cerpadlo, RR 2.5 DSE

#5 Příspěvek od Michal Bavor » 08 kvě 2013 14:13

Kokesek píše:
Michal Bavor píše:Ahoj,myslím že mám úplně stejný problém.Večer jsem v pohodě přijel,ráno neodjel.Točí,žhaví,do čerpadla nafta jde,do vstřiků ne.Vše svítí,nic to nehlásí. K tomu mám "rozesrané" přední zámky,které otevírám manuálně,zadní jdou normálně na dálku.Když auto zamknu a vlezu dovnitř jen u řidiče a zkouším nastartovat,hlásí zablokovaný motor,což je v pořádku,jakmile vše odemknu,vše je v pohodě,ale z čerpadla prostě nejde nafta.Nemůže to mít nějakou souvislost?
Ten svůj problém už jsi vyřešil,jestli ano díky za radu.
muzes mit blokovane immo v ecu motoru. Ta zadnou hlasku nedava. Pokud ti toci a nechytne je treba se podivat diagnozou jestli neni v motorove jednotce imobilizer blokovan. Pokud ano umi ti to vyhodit pryc z motorove ecu. Da se zjistit taky tak ze otocis nekolikrat klickem (treba 6x) a potom zastartujes. Jestli chytne na ani ne pul vteriny je to immo motorove jednotky. Tenhle test se da udelat pouze za predpokladu ze auto ma dobre zhavice a cely system nafty funguje na sto procent. Tedy pokud auto pred tim startovalo na jeden sup. kdyz tak :mt
Ahoj,díky za info. Jsem teď dva týdny mimo,ale hned jak se vrátím to vyzkouším.Klíčkem 6x otočit až se vše rozvítí,ale nestartovat a až na po sedmé zkusit nastartovat? S těma zámkama to nemůže mít nějakou spojitost?Ale jezdil jsem normálně i s těmi "rozesranými" zámky. Díky za info.Bohužel jsem z Krkonoš,takže k Tobě do Ostravy, to mám trochu z ruky :-(

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4450
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstrekovacie cerpadlo, RR 2.5 DSE

#6 Příspěvek od Kokesek » 08 kvě 2013 19:57

a nebo aspon zkus porad za sebou zapinat klicek a zatocit otacku a znova. a vem si nejakeho cichace at fetuje vyfuk. pokud bude smrdet po nafte je to immo. Tady to nefunguje jako koncernu ze to chytne na 3sec a zhasne.
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Michal Bavor
Příspěvky: 37
Registrován: 05 dub 2010 19:06
tel.: 603214023
auto: RR P38

Re: Vstrekovacie cerpadlo, RR 2.5 DSE

#7 Příspěvek od Michal Bavor » 09 kvě 2013 07:03

Kokesek píše:a nebo aspon zkus porad za sebou zapinat klicek a zatocit otacku a znova. a vem si nejakeho cichace at fetuje vyfuk. pokud bude smrdet po nafte je to immo. Tady to nefunguje jako koncernu ze to chytne na 3sec a zhasne.
bezva,tohle jsme zkoušeli hned na začátku ,čihač čichal a nafta vůbec nesmrdí,výfuky úplně čisté, mám jedno stoprocentně funkční náhradní čerpadlo,nebude jednodušší ho vyměnit?

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4450
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstrekovacie cerpadlo, RR 2.5 DSE

#8 Příspěvek od Kokesek » 09 kvě 2013 07:11

jako posledni variantu volim neco demontovat a menit.... radeji o dva dny dele premyslim. Jeste muzes demontovat vicko stelverku a vytocit plyn do maxima rucne, promerit 12v pri startu na odpojovaci nafty. pokud chytne v cerpadle to neni. tohle ti bude fungovat jen kratce max na dva starty potom se cerpadlo zavdusni. i kdyz ti chytne nepojede dobre, ale to je vporadku kdyz neni zavrene. a jestli to ani tak nechytne pak ho demontuj cele.
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Michal Bavor
Příspěvky: 37
Registrován: 05 dub 2010 19:06
tel.: 603214023
auto: RR P38

Re: Vstrekovacie cerpadlo, RR 2.5 DSE

#9 Příspěvek od Michal Bavor » 10 kvě 2013 12:46

Kokesek píše:jako posledni variantu volim neco demontovat a menit.... radeji o dva dny dele premyslim. Jeste muzes demontovat vicko stelverku a vytocit plyn do maxima rucne, promerit 12v pri startu na odpojovaci nafty. pokud chytne v cerpadle to neni. tohle ti bude fungovat jen kratce max na dva starty potom se cerpadlo zavdusni. i kdyz ti chytne nepojede dobre, ale to je vporadku kdyz neni zavrene. a jestli to ani tak nechytne pak ho demontuj cele.
bezva všechno nejdřív vyzkouším.jen prosím o překlad co je víčko stelverku a kde je?, odpojovač nafty myslíš na filtru? Ale zkusíl jsem vyndat hadičku z čerpadla při otočení klíčku do pohotovostní polohy a startování, nafta normálně stříká.

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4450
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstrekovacie cerpadlo, RR 2.5 DSE

#10 Příspěvek od Kokesek » 10 kvě 2013 19:10

Michal Bavor píše:
Kokesek píše:jako posledni variantu volim neco demontovat a menit.... radeji o dva dny dele premyslim. Jeste muzes demontovat vicko stelverku a vytocit plyn do maxima rucne, promerit 12v pri startu na odpojovaci nafty. pokud chytne v cerpadle to neni. tohle ti bude fungovat jen kratce max na dva starty potom se cerpadlo zavdusni. i kdyz ti chytne nepojede dobre, ale to je vporadku kdyz neni zavrene. a jestli to ani tak nechytne pak ho demontuj cele.
bezva všechno nejdřív vyzkouším.jen prosím o překlad co je víčko stelverku a kde je?, odpojovač nafty myslíš na filtru? Ale zkusíl jsem vyndat hadičku z čerpadla při otočení klíčku do pohotovostní polohy a startování, nafta normálně stříká.


odpojovacem nafty myslim stop ventil na cerpadle. a vicko stelverku je to do ceho je zasroubovana zpatecka na cerpadle.
AKce s ovladanim el. cerpadla pomoci vlastni ruky neni pro fajnofky :rock vsude potece nafta.... ale test je to vice nez jisty.
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Michal Bavor
Příspěvky: 37
Registrován: 05 dub 2010 19:06
tel.: 603214023
auto: RR P38

Re: Vstrekovacie cerpadlo, RR 2.5 DSE

#11 Příspěvek od Michal Bavor » 13 kvě 2013 10:23

jako posledni variantu volim neco demontovat a menit.... radeji o dva dny dele premyslim. Jeste muzes demontovat vicko stelverku a vytocit plyn do maxima rucne, promerit 12v pri startu na odpojovaci nafty. pokud chytne v cerpadle to neni. tohle ti bude fungovat jen kratce max na dva starty potom se cerpadlo zavdusni. i kdyz ti chytne nepojede dobre, ale to je vporadku kdyz neni zavrene. a jestli to ani tak nechytne pak ho demontuj cele

bezva všechno nejdřív vyzkouším.jen prosím o překlad co je víčko stelverku a kde je?, odpojovač nafty myslíš na filtru? Ale zkusíl jsem vyndat hadičku z čerpadla při otočení klíčku do pohotovostní polohy a startování, nafta normálně stříká.


odpojovacem nafty myslim stop ventil na cerpadle. a vicko stelverku je to do ceho je zasroubovana zpatecka na cerpadle.
AKce s ovladanim el. cerpadla pomoci vlastni ruky neni pro fajnofky :rock vsude potece nafta.... ale test je to vice nez jisty.

bezva,díky moc za rady,všechny je předám k nám do servisu,kde mi dělají RR když onemocní, ale myslím, že půjdu cestou nejmenšího odporu a nechám vyměnit čerpadlo,protože bohužel za čas mého miláčka v servisu platím.ale já sám ještě mrknu na vše co jsi psal. jo, s těma předníma zámkama,to asi nemá nic společného předpokládám, protože vše bylo ok, i když jsou oba spálené a otevírám je ručně

Uživatelský avatar
Baaz575
Příspěvky: 97
Registrován: 03 lis 2010 14:27
tel.: 0903194215
auto: P38 2.5 DSE

Re: Vstrekovacie cerpadlo, RR 2.5 DSE

#12 Příspěvek od Baaz575 » 20 kvě 2013 09:16

z hornej casti cerpadla, kde je snimac teploty nafty nejaky potenciometer a este jeden snimac, mi zacala kvapkat nafta :/ bohuzial stym neviem nic urobit, max zobrat do servisu nech sa mi na to pozru..inak v rave pisu ze ked ten potmeter alebo ten snimac odide tak zhasne motor. tak urcite treba skontrolovat tieto veci najprv...

Uživatelský avatar
Baaz575
Příspěvky: 97
Registrován: 03 lis 2010 14:27
tel.: 0903194215
auto: P38 2.5 DSE

Re: Vstrekovacie cerpadlo, RR 2.5 DSE

#13 Příspěvek od Baaz575 » 04 čer 2013 22:39

pani mam problem...z naftoveho cerpadla mi tiekla nafta, tak potom ako sa vratilo z opravy kde ho pretesnili a namontovali ho v servise naspat, tak mam zrazu kolisavy volnobeh...nemal niekto podobny problem alebo nejaky napad kde moze byt problem?

Odpovědět