Pivo

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zanzibar
Příspěvky: 1973
Registrován: 12 lis 2008 17:34
tel.: +420602286657
Bydliště: Běleč
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivo

#321 Příspěvek od Zanzibar » 25 úno 2014 17:46

Gambrinus 0,5 litru 11 st. v Makru za 7,90 CZK bez d.p.h. Staropramen dokonce 7,- ! V letáku.
tak to opravdu nechápu, sklo, etikety a víčko stojí minimálně 2,- CZK + doprava atd.... ?
Cheers ! :beer
tři series, jedna devadesátka a jedno disco :-)

kovář
Příspěvky: 346
Registrován: 16 čer 2013 19:21
tel.: 720355414
auto: Discovery Td5
Bydliště: Polabí

Re: Pivo

#322 Příspěvek od kovář » 25 úno 2014 22:50

Já chápu nadšení pro něco novýho a hlavně obdiv k té velikosti výběru u anglických piv, ale zdá se mi, že se to tu krapátko přehání.
Neumím posoudit, jak je to v království dnes, protože z krátkých návštěv nelze usuzovat, ale já jsem tam strávil roky 90, 91 pracovně a do těch hospod dost často, skoro denně, s těmi lidmi chodil. Moje poznatky byly následující. Většina lidí vypila tak maximálně dvě piva, ale k tomu čtyři kořalky. Ve velké většině si nechávali pivo dolejvat nějakou limonádou, či různými ovocnými sirupy. Kdo pil pivo čistý, byl většinou takovej ten místní alkoholik. Kdekoli jsem šel normálně na pivo, jako doma, tak po sedmém pivu už jsem byl vždy středem pozornosti a když jsme se s klukama zasekli do policejní hodiny, odcházel jsem někdy i s potleskem za výkon, který je u nás naprosto běžný. K tomu všemu ještě minimálně polovina místních chlastala Haineken, kterej byl o čtyřiceťák dražší. Hospody všeobecně pomalu prázdný a v nich stejný lidi, jako tady. Dobrý, blbečci i somrující votrapové.
Dnes je velkou módou, že architekti propagují baráky, které se nikomu nelíbí, kuchaři cpou lidem v televizi žrádlo, který se nedá žrát a pivo hodnotí lidi, který vypijou čtyři jednou za tejden a ještě se u toho dokážou vyválet pod stolem.
Všechny je ale spojuje jedna věc. To co nám nabízí je pětkrát dražší, než to, na co jsme zvyklí a co jsme do teď měli rádi a byli na to hrdí.
Vím, že kšeft je kšeft, ale všeho je příliš. :beer

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivo

#323 Příspěvek od visby » 26 úno 2014 08:25

v skotsku som zazil presny opak, aj ked treba povedat ze v edinburghu pilo vela domacich ludi heineken alebo stellu. whiskey tak nejak patri k ich koloritu...

taktiez su dost zo zapadu a ako kazdy vie, smerom na vychod stupa vydrz;-)

Uživatelský avatar
Neklan
Příspěvky: 2898
Registrován: 07 lis 2007 10:30
Bydliště: Praha

Re: Pivo

#324 Příspěvek od Neklan » 26 úno 2014 09:34

Myslím, že vypít sedm piv za večer není žádné hrdinství a osobně bych to viděl spíš na selhání sebekontroly a ne na potlesk. Možná mě máte za blázna, ale já to aspoň tak vnímám. V Anglii se chodí opravdu na jedno až tři piva, výjimečně víc. Navíc hodně záleží na věkové kategorii, omladina se opravdu čas od času jde prostě opít, lije do sebe eurochcankové "ležáky" a zapíjí to tvrdým alkoholem. Po třicítce už ale přece jenom mají lidé vyšší nároky, než "hlavně, že to teče a motá se po tom hlava". Nicméně i v Anglii je doposud vyšší spotřeba oněch "europiv" než těch tradičních svrchně kvašených, ale jejich obliba a renesance stále stoupá a velkou zásluhu na tom má CAMRA (Campain for Real Ale). Hospody dokonce obchází nezávislá komise, která hodnotí kvalitu uskladnění sudů (což je pro "cask condition" výčep zásadní), sanitace i vlastního výčepu a dává dobrým pubům hodnocení "Cask Marque", které si pak puby vylepí na vstup. Takže situace na Ostrovech v roce 1991 a 2014 je řekl bych dost odlišná, stejně jako u nás roste počet malých nezávislých pivovarů a na pivních festivalech je vidět čím dál mladší lidi. Na tom největším, londýnském, je každé léto 800 :!: :!: píp s různými značkami a druhy svrchně kvašených britských piv. Dokážete si představit něco takového u nás? A to jsme kolébkou druhu piva s celosvětově největší oblibou a produkcí, ležáku. Nehodlám tady nikomu nic vnucovat, prodej anglických piv není pro mě business, ale hobby, jenom si říkám, že by byla škoda, abychom zůstali navždy jenom u toho, na co jsme zvyklí, když pivní trh je tak strašně široký a chuťová škála téměř nekonečná. Cena piva je holt české specifikum, v celé Evropě je myslím jenom pět zemí, kde je pivo levnější než limonáda, jsme jednou z nich a myslím, že to nebude navždy.
Aktuálně: 1979 SIII 88" 2,25 l Petrol, 1983 two-door Range Rover V8 a 2021 Defender 110 SE D250; Dříve navíc: 1969 SIIa 88" 2,5 l Petrol, 2003 Discovery 2 TD5, 2005 Discovery 3 TDV6 S, 2011 Discovery 4 SDV6 SE, 2016 Discovery 4 SDV6 HSE

kovář
Příspěvky: 346
Registrován: 16 čer 2013 19:21
tel.: 720355414
auto: Discovery Td5
Bydliště: Polabí

Re: Pivo

#325 Příspěvek od kovář » 26 úno 2014 10:01

To je samosebou, že vypít sedm piv není hrdinství, ale určitě ne ani osobní selhání. Osobní selhání je to pouze pro teoretiky ochutnávače.
Pro tebe je vypití sedmi piv asi něco hrozného, ale pro nás pro pivaře je to chvíle, od kdy nám začíná chutnat. :grin:
Nic ve zlým :beer

Uživatelský avatar
Neklan
Příspěvky: 2898
Registrován: 07 lis 2007 10:30
Bydliště: Praha

Re: Pivo

#326 Příspěvek od Neklan » 26 úno 2014 17:13

Ani já se nehodlám hádat, jenom mám nastavenou míru někde trochu jinde, protože pořádná kocovina je v mém žebříčku hnusných zážitků pořád hodně vysoko :beer :Ale fuuj: . Takže se snažím nepít víc jak jedno pivo do hodiny a pokud se začíná až večer, tak nevypít ani víc jak 5 piv celkem. Blbý je, když se do toho zamíchá nějaká ta výživná IPA nebo dokonce barley wine, tedy piva s obsahem alkoholu někde v rozmezí 6 - 12%, to si pak může člověk piva počítat jak chce a stejně mu nakonec vyjde opice :mrgreen: . Takový zážitek mám, jak jsem už dříve psal, s břevnovským Imperial Lagerem, klasickým českým spodním ležákem, ale dvacítkou s 8,5% alkoholu. A opakuji se, ale fakt ho zkuste a budete se divit, že navzdory stupňovitosti není sladký, ale naopak příjemně hořký, plný a snadno pitelný k tomu. http://brevnovskypivovar.cz/index.php/f ... r-benedict
Aktuálně: 1979 SIII 88" 2,25 l Petrol, 1983 two-door Range Rover V8 a 2021 Defender 110 SE D250; Dříve navíc: 1969 SIIa 88" 2,5 l Petrol, 2003 Discovery 2 TD5, 2005 Discovery 3 TDV6 S, 2011 Discovery 4 SDV6 SE, 2016 Discovery 4 SDV6 HSE

Uživatelský avatar
kryten
Příspěvky: 1874
Registrován: 11 kvě 2007 17:33
tel.: +420606042322

Re: Pivo

#327 Příspěvek od kryten » 26 úno 2014 18:47

Jsem rád,že je v nabídce nejen od Neklana spoustu dobrých piv,která rád ochutnávám.
Dostal jsem se do životního období,kdy upřednostňuju kvalitu před kvantitou.

Takže dnes večer ochutnávka Irish Stout a London Porter,zakoupeno v M&S
Jinak jsem si z našich místních piv oblíbil rakovnický Bakalář,obzvášť ležák za studena chmelený a medový speciál.

:beer

kovář
Příspěvky: 346
Registrován: 16 čer 2013 19:21
tel.: 720355414
auto: Discovery Td5
Bydliště: Polabí

Re: Pivo

#328 Příspěvek od kovář » 26 úno 2014 18:54

Já už jsem o něm přemýšlel víckrát. Láká mě ale spíš zajet ochutnat přímo na místo, tak že až bude pěkný počasí a bude se dát sedět na zahrádce, můžeme tam na ochutnávku pár piv klidně zajet. Odvoz domů přes Hostivař zajistím. :grin:

Uživatelský avatar
Luboš M.
Příspěvky: 3302
Registrován: 09 úno 2007 17:16
tel.: 608 969 607
auto: Defender 110
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivo

#329 Příspěvek od Luboš M. » 26 úno 2014 23:01

kovář píše:Já chápu nadšení pro něco novýho a hlavně obdiv k té velikosti výběru u anglických piv, ale zdá se mi, že se to tu krapátko přehání.
Neumím posoudit, jak je to v království dnes, protože z krátkých návštěv nelze usuzovat, ale já jsem tam strávil roky 90, 91 pracovně a do těch hospod dost často, skoro denně, s těmi lidmi chodil. Moje poznatky byly následující. Většina lidí vypila tak maximálně dvě piva, ale k tomu čtyři kořalky. Ve velké většině si nechávali pivo dolejvat nějakou limonádou, či různými ovocnými sirupy. Kdo pil pivo čistý, byl většinou takovej ten místní alkoholik. Kdekoli jsem šel normálně na pivo, jako doma, tak po sedmém pivu už jsem byl vždy středem pozornosti a když jsme se s klukama zasekli do policejní hodiny, odcházel jsem někdy i s potleskem za výkon, který je u nás naprosto běžný. K tomu všemu ještě minimálně polovina místních chlastala Haineken, kterej byl o čtyřiceťák dražší. Hospody všeobecně pomalu prázdný a v nich stejný lidi, jako tady. Dobrý, blbečci i somrující votrapové.
Dnes je velkou módou, že architekti propagují baráky, které se nikomu nelíbí, kuchaři cpou lidem v televizi žrádlo, který se nedá žrát a pivo hodnotí lidi, který vypijou čtyři jednou za tejden a ještě se u toho dokážou vyválet pod stolem.
Všechny je ale spojuje jedna věc. To co nám nabízí je pětkrát dražší, než to, na co jsme zvyklí a co jsme do teď měli rádi a byli na to hrdí.
Vím, že kšeft je kšeft, ale všeho je příliš. :beer
:yes
:clap
http://WWW.I-DEFENDER.CZ" onclick="window.open(this.href);return false; vlastní výroba a prodej doplňků na offroady Tel: 608-96 96 07
Miluji život, protože mi dal Land Rover. Miluji Land Rover, protože je to můj život.

Uživatelský avatar
Luboš M.
Příspěvky: 3302
Registrován: 09 úno 2007 17:16
tel.: 608 969 607
auto: Defender 110
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivo

#330 Příspěvek od Luboš M. » 26 úno 2014 23:09

visby píše:
Luboš M. píše:Nebudu se rozepisovat, piju všechno a rád, nicméně největší BLITKY jsou 10 Gambáč a 10 Kozel, za tím si stojím a nic horšího snad už není. Vodová chuť a pěna jak od jaru :Ale fuuj:
ale stale je teply gambac lepsi ako nic;-)

HROZNÝ KECI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!....a nemáš vůbec pravdu :mrgreen:
http://WWW.I-DEFENDER.CZ" onclick="window.open(this.href);return false; vlastní výroba a prodej doplňků na offroady Tel: 608-96 96 07
Miluji život, protože mi dal Land Rover. Miluji Land Rover, protože je to můj život.

Uživatelský avatar
míra hd
Příspěvky: 59
Registrován: 06 črc 2012 10:09
auto: RR 4.2 S/C

Re: Pivo

#331 Příspěvek od míra hd » 27 úno 2014 11:31

No taky 10st. nemusim ale pořád je to na rozdíl od vyvařenejch březovej koštat v UK pivo

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivo

#332 Příspěvek od visby » 27 úno 2014 11:58

Luboš M. píše:HROZNÝ KECI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!....a nemáš vůbec pravdu :mrgreen:
je to fakt lepsie ako tepla cola alebo tepla voda;-) na druhu stranu, prave pivo bolo najsilnejsi dovod na kupu kompresorky;-)

Uživatelský avatar
Neklan
Příspěvky: 2898
Registrován: 07 lis 2007 10:30
Bydliště: Praha

Re: Pivo

#333 Příspěvek od Neklan » 27 úno 2014 12:15

K příspěvku Míry hd:
Co na to říct, jako srandu to beru, pokud to myslíš vážně, tak mě mrzí, že zrovna na Land Rover fóru se vyskytuje taková omezenost. Samozřejmě nelze generalizovat, stejně jako v Čechách není nezávislý malý pivovar zárukou kvality, tak i v Anglii se vaří hodně patoků a nejen ve velkofabrikách nadnárodních koncernů vařících v GB všechny ty Heinekeny, Stelly, Fosters a podobné chemické hrůzy. Ale zaprvé srovnávat mezi sebou ležák a svrchní ale, potažmo českou a britskou pivní kulturu, je jako se přít o to, jestli je lepší černý nebo zelený čaj nebo jestli dala světu víc egyptská nebo římská civilizace. Každý na to má svůj názor a nejlepší je pít oba čaje a vzít si to dobré z Egypta i Říma. No a zadruhé postavit kvalitně vyrobené svrchní ale pod úroveň našich "instantních" velkoprůmyslových desítek, které mají s pivem velmi málo společného a vznikly naředěním mizerně vyrobené sedmnáctky, která byla uvařena z podřadného sladu a chemicky upraveného "chmelového" koncentrátu, mi přijde opravdu nefér. Naštěstí v Česku zůstalo několik i poměrně velkých pivovarů, které doposud vaří pivo podle nejlepší tradice českého ležákového pivovarnictví a i výčepní desítka nebo jedenáctka nemusí vůbec být pivo podřadné. Ale jinak nic ve zlém, jenom jsem měl potřebu diskuzi okomentovat :hand .
Aktuálně: 1979 SIII 88" 2,25 l Petrol, 1983 two-door Range Rover V8 a 2021 Defender 110 SE D250; Dříve navíc: 1969 SIIa 88" 2,5 l Petrol, 2003 Discovery 2 TD5, 2005 Discovery 3 TDV6 S, 2011 Discovery 4 SDV6 SE, 2016 Discovery 4 SDV6 HSE

Uživatelský avatar
míra hd
Příspěvky: 59
Registrován: 06 črc 2012 10:09
auto: RR 4.2 S/C

Re: Pivo

#334 Příspěvek od míra hd » 27 úno 2014 12:38

To,že jezdím v RR,neznamená že mi bude chutnat anglický pivo.Jezdím tam od roku 1985 ale nepamatuju nikoho kdo by se nad místním mokem olizoval.Ale já jsem vyrost na plzenským,tak to bude asi tím.Jinak proti gustu .Jo,nic ve zlým,že píchnu do vosího hnízda jsem věděl :blush

HonzaF
Příspěvky: 68
Registrován: 24 črc 2013 18:43

Re: Pivo

#335 Příspěvek od HonzaF » 27 úno 2014 14:14

Pěkně se to rozjelo :grin: . Upřimně řečeno, když někam zavítám, dám si velice rád škopek místního :beer . Je hodně regionálních pivovarů, které nemají potřebu se podbízet různým řetězcům a jedou si to svý. Takže se našinec kolikrát i diví, jaký jsou v našich krajích dobroty. To, že mi některý chutná víc, nebo míň neznamená, že ho budu hanit. To se týká i těch speciálů z ostrovů. Nechutnají mi, ale nehaním je. Je to na vkusu a chuti každýho soudruha, co si pere do bříška. Mám holt hubu poštelovanou na ty naše pivka. A přiznám se, že když je v létě žíža a maká se venku , tak si dám i plasťáka. No a co, kozel z plastu až tak špatnej není ... Ale favoritem jsou Svijany ( i když poslední dobou šla kvalita lehce dolů :cry: ) .

kovář
Příspěvky: 346
Registrován: 16 čer 2013 19:21
tel.: 720355414
auto: Discovery Td5
Bydliště: Polabí

Re: Pivo

#336 Příspěvek od kovář » 27 úno 2014 17:38

Vždyť od toho to tu je, aby se o tom kecalo. Já ještě k tý kvalitě plzeňskýho. Určitě se něco časem změnilo v Plzni k horšímu, to se nedá okecat, ale mám vyzkoušeno, že největším nepřítelem plzeňskýho je hospodskej. To pivo je prostě děsně náchylný na špatný zacházení a hygienu. Plzeňský je buď moc dobrý, nebo úplně na nic.
Taky je to dost těžký z lidma. Jsou dost ukecaný a přitom ani nevědí co pijí.
Když něco slavíme, točíme už kolik let vždycky dvanáctku Rychtáře. Pokaždý když zakřičíme od pípy "kdo si dá ještě plzíňku", tak se maximálně ozve já já, ale že by někdo poznal, že pije Rychtáře........
Nejvíc mě štve, že se nechce nechat hospodskej ukecat s Rychtářem ani na zkoušku.
Dneska zrovna na plzeňský :beer s kamarádama mažu a jak říká Neklan, osobně selžu , protože si jich dám určitě víc než sedm :grin:.

Uživatelský avatar
Neklan
Příspěvky: 2898
Registrován: 07 lis 2007 10:30
Bydliště: Praha

Re: Pivo

#337 Příspěvek od Neklan » 27 úno 2014 20:09

Tak přeji dobrou chuť, já tento týden abstinuji po vydatné návštěvě Ostrovů :beer .
Jinak mi mluvíš z duše jak v otázce Plzně, tak s tím Rychtářem. Kamarád má hospodu v Krkonoších a léta bere pivo od pivovarů Lobkowicz a točí dvanáctku Lobkowicz Premium a Rychtáře desítku, dvanáctku a kvasnicovou dvanáctku. Po delší době zrušil Plzeň a schválně to řekl místním plzeňským štamgastům až po třech dnech, co pili Lobkowicz z plzeňských půllitrů v domnění, že mají tu svojí Plzeň. Samozřejmě, že poznali prd a to navzdory tomu, že obě piva jsou poměrně rozdílná. Lobkowicz Premium vaří sice v Protivíně bývalý plzeňský sládek, ale receptura je jiná. Rychtáře si užívám každé léto, když na Rezku v Krkonoších trávím pravidelnou dovolenou a mám ho rád.
Bratranec mojí manželky má hospodu na Moravě a po těch průserech s Plzní zaváženou do severních regionů z Polska, cca tři roky zpátky, ji vypověděl a točí dvanáctku Lobkowicz. S počátku s tím měl problém, ale lidi si zvykli a Lobkowicz si oblíbili.
Nicméně Plzeň rozhodně nemůžeme zavrhovat a pokud je uvařená v Plzni a dobře točená, jak píše Kovář, je dobrá.
Aktuálně: 1979 SIII 88" 2,25 l Petrol, 1983 two-door Range Rover V8 a 2021 Defender 110 SE D250; Dříve navíc: 1969 SIIa 88" 2,5 l Petrol, 2003 Discovery 2 TD5, 2005 Discovery 3 TDV6 S, 2011 Discovery 4 SDV6 SE, 2016 Discovery 4 SDV6 HSE

Uživatelský avatar
kudrnac
Příspěvky: 540
Registrován: 05 lis 2006 20:18
tel.: 603 269 399
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivo

#338 Příspěvek od kudrnac » 27 úno 2014 21:51

Chlapi nekecejte a zastavte se stabilně 10 druhů anglických piv láhvových, čepovaný Guinnness a od příštího týdne každý týden jeden druh čepovaného anglického piva v současnosti nasmlouvaných 8 druhů. www.cafebulldog.cz. Pro Neklana Lagavulin.
Defender 110 TDi 300, Discovery DII, S I 107 SW

Uživatelský avatar
Neklan
Příspěvky: 2898
Registrován: 07 lis 2007 10:30
Bydliště: Praha

Re: Pivo

#339 Příspěvek od Neklan » 27 úno 2014 21:58

Mohl bych si udělat zajížďku na příští cestě z nebo do Popradu, ale to bych pak musel přespat. Každopádně tvůj podnik nenavštívit by byl hřích, moc se mi to na fotkách líbilo.
Aktuálně: 1979 SIII 88" 2,25 l Petrol, 1983 two-door Range Rover V8 a 2021 Defender 110 SE D250; Dříve navíc: 1969 SIIa 88" 2,5 l Petrol, 2003 Discovery 2 TD5, 2005 Discovery 3 TDV6 S, 2011 Discovery 4 SDV6 SE, 2016 Discovery 4 SDV6 HSE

Uživatelský avatar
kudrnac
Příspěvky: 540
Registrován: 05 lis 2006 20:18
tel.: 603 269 399
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivo

#340 Příspěvek od kudrnac » 27 úno 2014 22:13

Přespíš tam kde Jakub.
Defender 110 TDi 300, Discovery DII, S I 107 SW

Odpovědět