Ježdění v přírodě

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Ježdění v přírodě

#341 Příspěvek od Rover » 08 lis 2013 00:01

Fotoglock... myslel jsem výběr z hroznů... třeba tohle:

http://www.glockshop.cz/index.php?cPath=52

Samozřejmě jen pro zodpovědné majitele ZP...
Country boy...

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Ježdění v přírodě

#342 Příspěvek od Tim » 08 lis 2013 07:59

erik píše:Time. Já takovéto siláky taky nemám rád, no Bohužel se dotknu i myslivcú. Oni tu přírodu chrání jako s.r.o.
Proto jsem psal , už nevím, asi o mravencích.... vidím to tak, že pár pánú udělalo zákony o myslivosti a rozdělilo přírodu na revíry s.r.o. a hospodaří na cizích pozemcích jako v králíkárně. Kdyby se tady našlo, a to je moje imaginární výzva, několik pánú...
Myslím, že Ti rozumím... No, to hospodaření na cizích pozemcích je trnem v oku většině lidí - je to takový pozůstatek komunismu. A já se nedivím, mne by to taky štvalo :hmm: My s tímto nemáme problém, pronajímáme pozemky od státu...
lumberjack píše:Popravdě, já teda přes dvě krmeliště landroverem jezdím. Když místní sdružení vyhází krmení z vozejku z poloviny i na svážnici, pak se holt nedá nic dělat... Já znám hodně myslivců a je to jako všude, všechno je především jen v lidech. Nemám zbraň, nelovím zvěř a nejezdim už ani na ryby. Co ale nechápu, když máš krmeliště, na který navozíš metráky krmení a 15metrů od toho je posed, kam se voději hosti. Hmmm nevim, tohle mi jako lov teda nepřijde. Zase chápu, jakou škodu dokáže zvěř udělat když je jí hodně. V podstatě s tím nemám žádnej problém, jen když se tady po dlouhý době objevil rys, to jsem se nestačil divit, co jsem všechno slyšel i od lidí od kterých bych to nečekal. Ale to už sem nepatří.
Tak pokud mají krmeliště na cestě, tak se samo nedá nic dělat... No a pokud na něj vodí hosty na lov, tak je to akorát ostuda...
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Ježdění v přírodě

#343 Příspěvek od Tim » 14 dub 2014 10:53

Tim píše:Už nějaký týden naháníme u nás po revíru dva motorkáře, kteří s těma krámama ...
Tak se povedlo. Jsem všemi mastmi mazaný :mrgreen: Jeden z nich měl smůlu, že se rozhodl přijet nakupovat ke Kauflandu na té motorce co vídám po lese zrovna ve chvíli, kdy jsem tam jel i já :D :D No a druhého jsem nakonec dostal tak, že jsem si půjčil krosku, hadry, helmu aby mne nepoznal... Vyřídil si povolení k vjezdu s tímto vozidlem (abych měl jistotu že na mne fakt nemůže nic) a jel se projet do lesa. No a když ten Votroubek jel naproti, tak jsem mávnul jako ať zastaví, že dáme řeč. Skočil na to pitomeček :rofl :rofl :party :party :rock :rock
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2276
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: Ježdění v přírodě

#344 Příspěvek od fugín » 14 dub 2014 12:48

Docela by mně zajímalo co se po jeho zastavení dělo dál
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Uživatelský avatar
pablo.gs
Příspěvky: 627
Registrován: 12 dub 2009 11:13
auto: ex DII TD5
Bydliště: Neupaka

Re: Ježdění v přírodě

#345 Příspěvek od pablo.gs » 14 dub 2014 12:59

Tim píše:No a když ten Votroubek jel naproti, tak jsem mávnul jako ať zastaví, že dáme řeč. Skočil na to pitomeček
:yes :yes :yes Elegantní, účinné. Je vidět, že jsi hravý. :rofl
To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že Tě nesledují.

Uživatelský avatar
iYary
Příspěvky: 577
Registrován: 01 pro 2013 21:19
tel.: 6O2791O2O
auto: ex. Defender 11O Td5
Bydliště: Troppau

Re: Ježdění v přírodě

#346 Příspěvek od iYary » 14 dub 2014 13:19

Koukam .... jezdeni v prirode je jen pro vyvolene ..... :/

Uživatelský avatar
injaaa
Příspěvky: 972
Registrován: 29 čer 2011 10:06
tel.: 724334303
auto: Def 90, D3
Bydliště: Beroun

Re: Ježdění v přírodě

#347 Příspěvek od injaaa » 14 dub 2014 14:19

Tim píše:
Tim píše:Už nějaký týden naháníme u nás po revíru dva motorkáře, kteří s těma krámama ...
Tak se povedlo. Jsem všemi mastmi mazaný :mrgreen: Jeden z nich měl smůlu, že se rozhodl přijet nakupovat ke Kauflandu na té motorce co vídám po lese zrovna ve chvíli, kdy jsem tam jel i já :D :D No a druhého jsem nakonec dostal tak, že jsem si půjčil krosku, hadry, helmu aby mne nepoznal... Vyřídil si povolení k vjezdu s tímto vozidlem (abych měl jistotu že na mne fakt nemůže nic) a jel se projet do lesa. No a když ten Votroubek jel naproti, tak jsem mávnul jako ať zastaví, že dáme řeč. Skočil na to pitomeček :rofl :rofl :party :party :rock :rock
No vidíš, takže lesu to vlastně nevadí, když to jde vyřídit/zařídit a ještě za oučelem nachytání zlobivého plantážníka :cool

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Ježdění v přírodě

#348 Příspěvek od Tim » 14 dub 2014 18:40

fugín píše:Docela by mně zajímalo co se po jeho zastavení dělo dál
Nic strašnýho, po chcípnutí mašin jsem se mu představil, požádal jsem ho o předložení povolení k vjezdu - to samozřejmě neměl, takže došlo k vyfotografování, vyžádání a opsání OP a následně poučení o tom, co bude následovat pokud ho tam ještě jednou uvidím. Myslím, že už ho tam neuvidím, protože když slyšel jak vysoká pokuta by ho také mohla čekat, nějak ho polil pot :rofl
injaaa píše: No vidíš, takže lesu to vlastně nevadí, když to jde vyřídit/zařídit a ještě za oučelem nachytání zlobivého plantážníka :cool
Ono to povolení k vjezdu musí mít nějaký účel - ten je u mne zřejmý i bez chytání prevítů, takže s tím nebyl problém. Pouze jsem potřeboval do povolení nechat vypsat nový typ a SPZ dopravního prostředku.
iYary píše:Koukam .... jezdeni v prirode je jen pro vyvolene ..... :/
V podstatě ano, protože - a to uznej - les opravdu není od toho, aby se tam jezdil každý jen tak z nudy křížem krážem. Pokud máš nějaký oprávněný důvod, majitel lesa Ti - pokud to není echt pitomec - povolení vystaví. Např. jsi ZTP a chceš na houby, ale od cesty je to s ohledem na Tvé zdraví daleko - pak dostaneš asi za 200kč na rok potvrzení o výjimce ze zákona k vjezdu a stání na lesních cestách. Aspoň třeba my ho v takovém případě vydáváme úplně bez protestů. Samozřejmě když do kanceláře přijdeš s tím, že se prostě chceš jen projet tak neobstojíš, pořád je to totiž nezákonné. Zloději také nevydají povolení krást jen proto, že ho to baví...
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
iYary
Příspěvky: 577
Registrován: 01 pro 2013 21:19
tel.: 6O2791O2O
auto: ex. Defender 11O Td5
Bydliště: Troppau

Re: Ježdění v přírodě

#349 Příspěvek od iYary » 14 dub 2014 18:52

V podstatě ano, protože - a to uznej - les opravdu není od toho, aby se tam jezdil každý jen tak z nudy křížem krážem ...

Ale jo, tak to ma hlavu a patu, ale třeba ja znam hodne polnich cest a lesnich vez zakazu a nevim zda je mohu pouzit .... nejde mi radit nekde ale v klidu projet. Taky by me zajímalo zda mohu v zime zakrmovat zver atd, nejak pomoci ... legalne.

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Ježdění v přírodě

#350 Příspěvek od Tim » 14 dub 2014 19:18

Na lesní cestu nesmíš ani když tam není zákaz vjezdu. Na polní ano.
Nejlepší bude, když si zjistíš, kdo je vlastník pozemku a zeptáš se přímo jeho, případně si zkusíš to povolení vyžádat. Pokud je vlastníkem stát, budeš se muset obrátit na tamní lesní správu.
Možná že když jako důvod uvedeš přikrmování zvěře, ale například i třeba to, že se věnuješ ornitologii (což nemusí být vůbec pravda, ale zajistí Ti to argument pro povolení ve všech ročních obdobích :wink: ), tak to povolení nejspíš dostaneš.
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Ježdění v přírodě

#351 Příspěvek od RudaK » 14 dub 2014 19:57

Tim píše: Možná že když jako důvod uvedeš , že se věnuješ ornitologii , tak to povolení nejspíš dostaneš.
To je ptáček " Pan Ducháček " .......... :chuckle
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
Franta D1
Příspěvky: 1283
Registrován: 22 lis 2012 21:43
tel.: 731585433
auto: Disco 1 3.5 V8i

Re: Ježdění v přírodě

#352 Příspěvek od Franta D1 » 14 dub 2014 20:47

RudaK píše:
Tim píše: Možná že když jako důvod uvedeš , že se věnuješ ornitologii , tak to povolení nejspíš dostaneš.
To je ptáček " Pan Ducháček " .......... :chuckle
Hlavně aby tam nezůstávali plechovky od energeťáků popřípadě použité drogistické zboží a na autě vytlučený tlumiče. :rofl

Uživatelský avatar
lumberjack
Příspěvky: 642
Registrován: 06 črc 2011 20:18
tel.: 732 808 469
auto: Defender TD5 110 HT
Bydliště: Benešov

Re: Ježdění v přírodě

#353 Příspěvek od lumberjack » 09 zář 2014 22:14

Dnes jsem se opět pobavil. Sice jako obvykle na náš vlastní účet, ale člověk, pokud to nezažije tak tomu nevěří. Děláme s traktoristou, tahá celkem daleko, takže mu stíhám kácet, aby vozil plný balíky. Najednou dlouho nejede, tak dělám dál a řikám si, počkám, kdyžtak zavolám, co se děje. Po dvou hodinách kolega přijede a vystoupí z traktoru a řiká mi. "Jardo, vážně vypadám jako idiot?" Upřímně jsem odpověděl, že ne. Kolegovi je 59, prodělal úspěšnou léčbu chemoterapií, a vůbec, je to člověk hrozně v pohodě. Vypráví mi, jak jede na skládku a tam ho zastaví člověk a prosí ho, že uvíznul s osobákem nedaleko, zapadnul a jestli by ho nevytáhnul. Já sám už jsem se pro některé lidi naučil řikat "rozhodně ne, nemám čas!" Kolega však pominul, že jsme v lese, dotyčný jel na ryby druhou stranou, aby se dostal co nejblíže k vodě, opomenul, že celkem napršelo a vlastně tam ta osoba neměla vůbec co dělat... Přesto ho tedy vzal do traktoru, dovezl k autu, vytáhl ho na asfaltku, aby mohl jet domu. Pán prý poté na kolegu zvolal: "Zachránil jste mi život!" skočil do auta a odjel.... :D
Ty vole to jsou vážně mezi náma lidma povahy!!! ... A kolega, jediný co řekl, bylo, že alespoň dotyčný mohl říct děkuji.... Někdy je mi za nás lidi vážně špatně...

Uživatelský avatar
The Siki
Příspěvky: 447
Registrován: 24 zář 2012 22:12
auto: RL Defender 110 Td5
Bydliště: matička naše stověžatá

Re: Ježdění v přírodě

#354 Příspěvek od The Siki » 10 zář 2014 13:20

Tim píše:Na lesní cestu nesmíš ani když tam není zákaz vjezdu. Na polní ano.
Nejlepší bude, když si zjistíš, kdo je vlastník pozemku a zeptáš se přímo jeho, případně si zkusíš to povolení vyžádat. Pokud je vlastníkem stát, budeš se muset obrátit na tamní lesní správu.
Možná že když jako důvod uvedeš přikrmování zvěře, ale například i třeba to, že se věnuješ ornitologii (což nemusí být vůbec pravda, ale zajistí Ti to argument pro povolení ve všech ročních obdobích :wink: ), tak to povolení nejspíš dostaneš.
Noo s tou lesni cestou bych se hadal jednou me zastavila lesni straz na lesni ceste hrozne vyhrozoval a byl velmi arogantni. Opomenuli fakt ze lesni straz me smi zastavit a zkontrolovat vozidlo pouze aby se presvexcila zda nekradu drivi ci nepytlacim tak doma jsem z vypisu katastru zjistil ze les neni lesem ( proste to nebylo uvedeno) ze tento les resp pozemek nepatri lesum cr ale armade cr...... Chlapik ale machal odznackem byl sprosty a velmi arogantni. Samozrejme chapu ze s prazskou sz k nenavisti vidlaku primo vybizim ale vse by melo byt korekt a v ramci zakona. Tento chachar si myslel ze je min dzejms bond lesni straz s pravem zabijet.
Je mi jasne ze priroda se musi chranit neni nase nicmene vse by melo byt reseno tak nejak selskym rozumem. V kvetnu jsem byl v USA v Utahu a tam ve vyhrazenem koridoru v narodnim parku se smi po skalach jezdit offama.pravda tenkoridor jevelky asi jako stredocesky kraj. Maji tam trochu vic mista ale reseni super. Offroudak tam muze radit do aleluja ovsem beda pokud vjede mimo povolene uzemi. To je pak zle a mistni rancheri maji ohramne pravomoce.
Cele to pisu proto ze lesni straz je schopna buzerovat i v pripade( situace min tyden) kdy jsem po lesni ceste jel cca 100m abych se vychc.l. To sem alemyslel ze ho roztrhnu. A opet arogantni chovani plne vyhruzek..
Omlouvam se za p!eveleni nicmene jsem toho pln
Cuuus

Tomanus
Příspěvky: 171
Registrován: 27 dub 2013 17:14
tel.: 775392424
auto: Disco I, Bmw e46 325
Bydliště: okolí České Lípy

Re: Ježdění v přírodě

#355 Příspěvek od Tomanus » 10 zář 2014 19:06

The Siki píše:
Tim píše:Na lesní cestu nesmíš ani když tam není zákaz vjezdu. Na polní ano.
Nejlepší bude, když si zjistíš, kdo je vlastník pozemku a zeptáš se přímo jeho, případně si zkusíš to povolení vyžádat. Pokud je vlastníkem stát, budeš se muset obrátit na tamní lesní správu.
Možná že když jako důvod uvedeš přikrmování zvěře, ale například i třeba to, že se věnuješ ornitologii (což nemusí být vůbec pravda, ale zajistí Ti to argument pro povolení ve všech ročních obdobích :wink: ), tak to povolení nejspíš dostaneš.
Noo s tou lesni cestou bych se hadal jednou me zastavila lesni straz na lesni ceste hrozne vyhrozoval a byl velmi arogantni. Opomenuli fakt ze lesni straz me smi zastavit a zkontrolovat vozidlo pouze aby se presvexcila zda nekradu drivi ci nepytlacim tak doma jsem z vypisu katastru zjistil ze les neni lesem ( proste to nebylo uvedeno) ze tento les resp pozemek nepatri lesum cr ale armade cr...... Chlapik ale machal odznackem byl sprosty a velmi arogantni. Samozrejme chapu ze s prazskou sz k nenavisti vidlaku primo vybizim ale vse by melo byt korekt a v ramci zakona. Tento chachar si myslel ze je min dzejms bond lesni straz s pravem zabijet.
Je mi jasne ze priroda se musi chranit neni nase nicmene vse by melo byt reseno tak nejak selskym rozumem. V kvetnu jsem byl v USA v Utahu a tam ve vyhrazenem koridoru v narodnim parku se smi po skalach jezdit offama.pravda tenkoridor jevelky asi jako stredocesky kraj. Maji tam trochu vic mista ale reseni super. Offroudak tam muze radit do aleluja ovsem beda pokud vjede mimo povolene uzemi. To je pak zle a mistni rancheri maji ohramne pravomoce.
Cele to pisu proto ze lesni straz je schopna buzerovat i v pripade( situace min tyden) kdy jsem po lesni ceste jel cca 100m abych se vychc.l. To sem alemyslel ze ho roztrhnu. A opet arogantni chovani plne vyhruzek..
Omlouvam se za p!eveleni nicmene jsem toho pln
Cuuus

Asi myslíš pana Fialu ze silvestrovské projížďky :grin:
To bylo fakt hustý.

Uživatelský avatar
The Siki
Příspěvky: 447
Registrován: 24 zář 2012 22:12
auto: RL Defender 110 Td5
Bydliště: matička naše stověžatá

Re: Ježdění v přírodě

#356 Příspěvek od The Siki » 10 zář 2014 19:35

Nooojo to byl magor..... Ten z minuleho tydne to stejne.... Jsou to nemocni lide s odznackem.....

Uživatelský avatar
paramount2
Příspěvky: 756
Registrován: 24 dub 2010 16:19
tel.: 775958013
auto: LR DI 300, 200
Bydliště: Jihlava

Re: Ježdění v přírodě

#357 Příspěvek od paramount2 » 11 zář 2014 01:10

Tim píše:Na lesní cestu nesmíš ani když tam není zákaz vjezdu.
všeobecně propagovaný omyl... :wink:
mám to úředně potvrzený z několika stran...
rozvádět to nebudu, aby nejezdil po lese kde kdo...

k tomu Utahu....těch oblastí je tam o dost víc, jen kolem Moabu jich je 5, v každý z nich cca 1000 mil značenejch off cest podle obtížnosti...z toho 2 v národních parcích, kam je vjezd za 10 USD/auto/týden... v celých USA stovky offroadparků různejch typů...

jenže...konkrétně Utah je z velký části pustina, kde ani nejni co zničit...ale jinde jsou offparky, který vedou nefalšovanou zarostlou divočinou včetně průjezdů řek, vodopády apod...ale v tý velký zemi je prostě víc místa všude... :wink:

Uživatelský avatar
Kubrtos
Příspěvky: 1397
Registrován: 14 zář 2010 20:50
tel.: +420604671119
auto: D3 trisko Disko
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ježdění v přírodě

#358 Příspěvek od Kubrtos » 11 zář 2014 10:55

paramount2 píše:
všeobecně propagovaný omyl... :wink:
mám to úředně potvrzený z několika stran...
rozvádět to nebudu, aby nejezdil po lese kde kdo...
Už se to tu probíralo několikrát. Odnesl jsem si z toho to že na cestu můžu, ale mezi stromy ne. Zatím jsem s tímhle přístupem neměl problém. Jednou mě stavěl myslifec, chtěl mrknout do auta a když viděl foťák s teleobjektivem tak popřál šťastnej lov. :yes
Kdybych narazil na vola, budu prostě asertivní. Kdyby to nepomohlo, tak budu nasertivní. :wink:
Nejagresivnější v lese jsou běžkaři - tolik ran do auta a nadávek jsem neschytal jak když jsem jel v zimě ke kamošovi na chatu 100m před rolbou která upravovala stopu.
Land Rover Discovery II 2,5TD5, -Drobeček
Range Rover L322 3,0D Vouge

Uživatelský avatar
paramount2
Příspěvky: 756
Registrován: 24 dub 2010 16:19
tel.: 775958013
auto: LR DI 300, 200
Bydliště: Jihlava

Re: Ježdění v přírodě

#359 Příspěvek od paramount2 » 11 zář 2014 16:36

Kubrtos píše:
paramount2 píše:
všeobecně propagovaný omyl... :wink:
mám to úředně potvrzený z několika stran...
rozvádět to nebudu, aby nejezdil po lese kde kdo...
Už se to tu probíralo několikrát. Odnesl jsem si z toho to že na cestu můžu, ale mezi stromy ne. Zatím jsem s tímhle přístupem neměl problém. Jednou mě stavěl myslifec, chtěl mrknout do auta a když viděl foťák s teleobjektivem tak popřál šťastnej lov. :yes
Kdybych narazil na vola, budu prostě asertivní. Kdyby to nepomohlo, tak budu nasertivní. :wink:
Nejagresivnější v lese jsou běžkaři - tolik ran do auta a nadávek jsem neschytal jak když jsem jel v zimě ke kamošovi na chatu 100m před rolbou která upravovala stopu.

:yes :yes

Uživatelský avatar
The Siki
Příspěvky: 447
Registrován: 24 zář 2012 22:12
auto: RL Defender 110 Td5
Bydliště: matička naše stověžatá

Re: Ježdění v přírodě

#360 Příspěvek od The Siki » 11 zář 2014 18:55

Joo to je i moje zasada..... Nechci mit také nikde problemy . Mam rad grynlajnynk tj jedu z bodu A do bodu B po lesnich a polnich cestach a musim se smat kdyz mi strazce tvrdi ze nicim prirodu jizdou po asfaltové ceste vedoucim lesem..... No pravda je ze to tady resime porad dokola a reseni to nema....... Chapu ze motorkari a ctyrkolkari co jezdi po lese je serou protoze ti opravdu tu prirodu nici nojono.....Nicmene nekde nahore popisovany odchyt motorkare pomoci pujcene motorky a dumyslneho prevleku je pripad pro dr. Chocholouska....[GRINNING FACE WITH SMILING EYES][GRINNING FACE WITH SMILING EYES][GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

Odpovědět