Tecie ACE - vyriesene, uz netecie :)

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
discork
Příspěvky: 531
Registrován: 16 led 2008 19:58
tel.: +421944435540
auto: Discovery 1 3,9 efi
Bydliště: Martin,Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tecie ACE - vyriesene, uz netecie :)

#61 Příspěvek od discork » 04 zář 2012 12:58

zdravim vas pani,
znamemu opravuvejm ACE na D II,mal komplet prehrdzavene a derave trubky do kocky ACE, vyriesil som to tak ze som ich nahradil hydraulickymi hadicami, len teraz mam taku prosbu potreboval by som pomoc pri zapojeni nakres co som mal poznaceny v dielni u majtela vozu sa zahadne stratil a tymto padom neviem ktoru hadicu kde zapojit :Ja blb:
rad by som pridal aj fotky ale v praci v PC ich nemam
do kocky som dal narezat zavit M16 x 1,5 stupanie, hadice su pancierovane.

za pomoc vopred dakujem
LR discovery D1 V8 3,9 EFI, lift ´5, CB,
+421944435540

Uživatelský avatar
eveUSO
Příspěvky: 237
Registrován: 01 lis 2011 15:13
tel.: mám
auto: Discovery II Td5
Bydliště: Moravia

Re: Tecie ACE - vyriesene, uz netecie :)

#62 Příspěvek od eveUSO » 01 lis 2012 17:15

ahoj, mám malou prosbu vím,ž e se do nádržky ACE lije ějake to STCblablabla... ... je velká prasárna tam nalit Dexron III ?
Dále, jak poznám jestli ACE funguje ? Jelikož při otočení kliče se mi na ty 3-4s nerozsvítí jeho kontrolka.

Děkuji za pomoc

Filip
-LR DII- FL, 3" lift, 1" bodylift, BFG KM2 33", Safariland, pevnostňáky a prahy, inox nájezdový plech, držák rezervy, HD měnič, Parnhardská tyč zadní nápravy, CB, teplá sprcha, spaní, naviják.
-,,Audaces fortuna iuvat''

MadTom
Příspěvky: 14954
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Tecie ACE - vyriesene, uz netecie :)

#63 Příspěvek od MadTom » 01 lis 2012 17:48

No pokud nemáš ten správnej olej, tak Dextron3 je tomu nejblíž, ale pokud nemusíš, nedělej to. Dnes už není problém ho objednat.
A to s kontrolkou může být tím, že někdo ACE deaktivoval v řídící jednotce co řídí zámky, okna, dveře a mimo jiné i palubní desku - řídící jednotka BCU. Potom se ta kontrolka nerozsvěcí. A poslední možnost je kus černé lepící pásky na vhodném místě přístrojové desky.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
eveUSO
Příspěvky: 237
Registrován: 01 lis 2011 15:13
tel.: mám
auto: Discovery II Td5
Bydliště: Moravia

Re: Tecie ACE - vyriesene, uz netecie :)

#64 Příspěvek od eveUSO » 01 lis 2012 18:01

MadTom píše:No pokud nemáš ten správnej olej, tak Dextron3 je tomu nejblíž, ale pokud nemusíš, nedělej to. Dnes už není problém ho objednat.
A to s kontrolkou může být tím, že někdo ACE deaktivoval v řídící jednotce co řídí zámky, okna, dveře a mimo jiné i palubní desku - řídící jednotka BCU. Potom se ta kontrolka nerozsvěcí. A poslední možnost je kus černé lepící pásky na vhodném místě přístrojové desky.
pokud je tedy ACE deaktivované, tzn, že vubec neplní svou funkci ? Jde to opravit ? Děkuji
-LR DII- FL, 3" lift, 1" bodylift, BFG KM2 33", Safariland, pevnostňáky a prahy, inox nájezdový plech, držák rezervy, HD měnič, Parnhardská tyč zadní nápravy, CB, teplá sprcha, spaní, naviják.
-,,Audaces fortuna iuvat''

MadTom
Příspěvky: 14954
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Tecie ACE - vyriesene, uz netecie :)

#65 Příspěvek od MadTom » 01 lis 2012 18:12

Deaktivovaná je pouze kontrolka na přístrojové desce. Aby se deaktivovalo celé ACE, tak by se mu musela sebrat pojistka od napájení a ještě lépe odpojit od kabeláže celá řídící jednotka.
Pokud je problém jenom v konfiguraci a nikde nic neteče, tak je to s diagnostikou (třeba Nanocom) práce na chvilku. A pokud teče, tak je to trošku horší.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
eveUSO
Příspěvky: 237
Registrován: 01 lis 2011 15:13
tel.: mám
auto: Discovery II Td5
Bydliště: Moravia

Re: Tecie ACE - vyriesene, uz netecie :)

#66 Příspěvek od eveUSO » 01 lis 2012 22:43

K čemu je to dobré, že se deaktivovala kontrolka ?

A jde poznat jako lajk zda ACE funguje nebo nefunguje ?

díky
-LR DII- FL, 3" lift, 1" bodylift, BFG KM2 33", Safariland, pevnostňáky a prahy, inox nájezdový plech, držák rezervy, HD měnič, Parnhardská tyč zadní nápravy, CB, teplá sprcha, spaní, naviják.
-,,Audaces fortuna iuvat''

MadTom
Příspěvky: 14954
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Tecie ACE - vyriesene, uz netecie :)

#67 Příspěvek od MadTom » 02 lis 2012 07:20

Deaktivovaná kontrolka je dobrá k prodeji auta - když se to nemuní jinam, tak přelepením černou páskou přímo v přístrojové desce. Teda přesně řecěno proto, aby si kupující nevšiml, že je něco špatně.
A jak se pozná fungující ACE - já to poznám na svým autě hned, že nefunguje - v první zatáčce mám divnej pocit a ve druhé už jistotu - to aute se podststně víc naklání. Pokud to ale člověk nemá "najeté", tak si může myslet, že je to normální. Druhá možnost je vzít diagnostiku a podívat se, co to tam píše v příslušné řídící jednotce.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
eveUSO
Příspěvky: 237
Registrován: 01 lis 2011 15:13
tel.: mám
auto: Discovery II Td5
Bydliště: Moravia

Re: Tecie ACE - vyriesene, uz netecie :)

#68 Příspěvek od eveUSO » 02 lis 2012 19:27

najete to nemám, ale nezdá se mi, že by se to auto nějak moc naklánělo, dokonce se mi zdá, že naklání méně než Oktávka , na to jaká je to krabice...
-LR DII- FL, 3" lift, 1" bodylift, BFG KM2 33", Safariland, pevnostňáky a prahy, inox nájezdový plech, držák rezervy, HD měnič, Parnhardská tyč zadní nápravy, CB, teplá sprcha, spaní, naviják.
-,,Audaces fortuna iuvat''

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: Tecie ACE - vyriesene, uz netecie :)

#69 Příspěvek od Acon » 03 zář 2013 10:36

Tak potom je to OK. S funkčným ACE sa to naozaj nakláňa menej ako ochcávka. Ak je ACE nefunkčné, náklaňa sa to ako každý iný off.
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2571
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Tecie ACE - vyriesene, uz netecie :)

#70 Příspěvek od habakuk » 21 říj 2013 07:14

Tak jsem si všimnul, že mě začal prosakovat přední servoválec ACE. Existuje nějaká opravná sada toho pístu nebo se mám poohlídnout po jetém servu?
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
peti78
Příspěvky: 422
Registrován: 30 črc 2011 16:51
Bydliště: Litomerice

Re: Tecie ACE - vyriesene, uz netecie :)

#71 Příspěvek od peti78 » 22 dub 2016 06:55

zdravím chtel jsem se zeptat kdyz vyndám ty trubky z té kostky ace a chtel bych to predelat na ty zavytove redukce tak jaky tam je otvor po tech trubkach spiše jaky zavit se tam dá vyříznout abych dopredu věděl co mám nakoupit abych potom neco neschaněl kdyz auto bude nepojízdné

Odpovědět