JAKOU NAVIGACI????

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Keram
Příspěvky: 493
Registrován: 26 říj 2008 21:41
auto: BMW
Bydliště: Rajhrad
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKOU NAVIGACI????

#261 Příspěvek od Keram » 08 led 2011 13:06

Já když mam iPhone na navigaci vydrží max 4 hodky, naopak když ho mám jen na MP3 a sem tam hovor nebo sms vydrží 2-3 dny. Je to přesně jak to říká ruda ! Primarně je to telefon a k tomu tam je ta baterka konstruovana. A popravdě, jak dlouho vám vydrží GPS, když ji nemate v autě v nabiječce? o moc déle to nebude :D

Uživatelský avatar
sloon
Příspěvky: 470
Registrován: 06 úno 2009 10:17
tel.: 776189666
auto: VW Amarok 4motion
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKOU NAVIGACI????

#262 Příspěvek od sloon » 08 led 2011 13:40

RudaK píše:
sloon píše:No diť PDA s GPS je přece určené taky na navigaci.
Podle mě je určena sekundárně a proto taky tak dlouho vydrží :ty jeden...: - ale pokud je v autě trvale připojen na proud,tak přeci nemůže být problém :mrgreen:
V autě žádný problém není ale když chci běhat pul dne po lese tak PDA ani iPhone nevydrží :sad
Jak dlouho ti vydrží navigovat ten Oregon co jsi dostal od Ježíška?
Bejvalo LR Discovery II, TD5, 2003
Nyní. VW Amarok 4motion
Tel. 776 189 666, sloon@seznam.cz

Uživatelský avatar
Gobey
Příspěvky: 1674
Registrován: 26 zář 2007 23:48
tel.: +420603440581
auto: Defender
Bydliště: Pchery
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKOU NAVIGACI????

#263 Příspěvek od Gobey » 08 led 2011 14:25

Ahoj,

sháním vlastně ne navigaci, ale GPS tracker (říká se tomu tak?). Prostě krabičku, ve které bude baterka, GPS modul, paměť, bude to malé, někde schované, a celý výlet mi to bude zaznamenávat polohu. Až se vrátím domů, tak si načtu paměť a budu mít celou cestu. Další funkce (GSM....) nepotřebuji. Nevíte, kdo to dělá?

Díky

H.
Svobodný advokát, potápěč a definitivně rozpolcená osobnost-vezmu to podle stáří: Jeep Willys MB SAS, Jawa 350 sidecar, Jaguar Daimler XJ6C 4.2l, LR SIII Lightweight, LR Defender Td4 110 & 90-volanty a řídítka na všech stranách. http://www.onheiser.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
fidzi
Příspěvky: 966
Registrován: 04 zář 2010 23:33
tel.: Xiaomi Mi2S
auto: Discovery I 300Tdi
Bydliště: Č.B./Písek/Lysice

Re: JAKOU NAVIGACI????

#264 Příspěvek od fidzi » 08 led 2011 15:02

Já používám tohle :-)

http://www.alza.cz/holux-gpssport-245-c ... 106895.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Každé skutečné dobrodružství začíná nárazem fantazie na skutečnost.

Land Rover Discovery I 300Tdi: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 30&t=23585

Uživatelský avatar
Colonel
Příspěvky: 429
Registrován: 04 čer 2008 15:03

Re: JAKOU NAVIGACI????

#265 Příspěvek od Colonel » 08 led 2011 16:01

A proc nepouzit rovnou turistickou navigaci, ktera umi presne tohle, + Ti navic poslouzi na vylete mimo auto? Muj Garmin 60CSx zaznamenava automaticky vsechnu projetou trasu, kterou uklada na pam.kartu co den, to jeden soubor. Naprosto bezchybny. Jen je potreba to v aute napajet, ale to bys musel i ten tracklogger... Trasa z vyletu zaznamenana a slozena do jednoho kusu pak muze vypadat treba takhle:

http://picasaweb.google.com/geocolonel/ ... 4441263122

Neni to sice presne to, co ses ptal, ale jako alternativa to ma svoje pozitiva :)
Gobey píše:Ahoj,

sháním vlastně ne navigaci, ale GPS tracker (říká se tomu tak?). Prostě krabičku, ve které bude baterka, GPS modul, paměť, bude to malé, někde schované, a celý výlet mi to bude zaznamenávat polohu. Až se vrátím domů, tak si načtu paměť a budu mít celou cestu. Další funkce (GSM....) nepotřebuji. Nevíte, kdo to dělá?

Díky

H.
Disco I Modroush - holátko

Uživatelský avatar
Kubrtos
Příspěvky: 1397
Registrován: 14 zář 2010 20:50
tel.: +420604671119
auto: D3 trisko Disko
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKOU NAVIGACI????

#266 Příspěvek od Kubrtos » 08 led 2011 16:57

Colonel píše:A proc nepouzit rovnou turistickou navigaci, ktera umi presne tohle, + Ti navic poslouzi na vylete mimo auto? Muj Garmin 60CSx zaznamenava automaticky vsechnu projetou trasu, kterou uklada na pam.kartu co den, to jeden soubor. Naprosto bezchybny. Jen je potreba to v aute napajet, ale to bys musel i ten tracklogger... Trasa z vyletu zaznamenana a slozena do jednoho kusu pak muze vypadat treba takhle:

http://picasaweb.google.com/geocolonel/ ... 4441263122

Neni to sice presne to, co ses ptal, ale jako alternativa to ma svoje pozitiva :)
Gobey píše:Ahoj,

sháním vlastně ne navigaci, ale GPS tracker (říká se tomu tak?). Prostě krabičku, ve které bude baterka, GPS modul, paměť, bude to malé, někde schované, a celý výlet mi to bude
zaznamenávat polohu. Až se vrátím domů, tak si načtu paměť a budu mít celou cestu. Další funkce (GSM....) nepotřebuji. Nevíte, kdo to dělá?

Vyhody tohodle jsou minimalni rozmery, nizka cena a vydrz nekolik dni. Vim ze se to pouziva na prirazovani souradnic k fotkam. Jak budu u pocalu mrknu po linku kde je o tom nejaky povidani.

Díky

H.
Land Rover Discovery II 2,5TD5, -Drobeček
Range Rover L322 3,0D Vouge

Uživatelský avatar
Gobey
Příspěvky: 1674
Registrován: 26 zář 2007 23:48
tel.: +420603440581
auto: Defender
Bydliště: Pchery
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKOU NAVIGACI????

#267 Příspěvek od Gobey » 08 led 2011 18:58

Colonel píše:A proc nepouzit rovnou turistickou navigaci, ktera umi presne tohle, + Ti navic poslouzi na vylete mimo auto? Muj Garmin 60CSx zaznamenava automaticky vsechnu projetou trasu, kterou uklada na pam.kartu co den, to jeden soubor. Naprosto bezchybny. Jen je potreba to v aute napajet, ale to bys musel i ten tracklogger... Trasa z vyletu zaznamenana a slozena do jednoho kusu pak muze vypadat treba takhle:

http://picasaweb.google.com/geocolonel/ ... 4441263122

Neni to sice presne to, co ses ptal, ale jako alternativa to ma svoje pozitiva :)
Gobey píše:Ahoj,

sháním vlastně ne navigaci, ale GPS tracker (říká se tomu tak?). Prostě krabičku, ve které bude baterka, GPS modul, paměť, bude to malé, někde schované, a celý výlet mi to bude zaznamenávat polohu. Až se vrátím domů, tak si načtu paměť a budu mít celou cestu. Další funkce (GSM....) nepotřebuji. Nevíte, kdo to dělá?

Díky

H.
Ahoj,

turistickou navigaci mám (tuším, že Garmin Oregon 300) a vím, že toto umí a taky ji používám jak v autě, tak venku, i když mám raději normální mapu :) Jenže nesplňuje to co přesně chci. Malá nenápadná krabička s dlouhou výdrží bez nutnosti denní výměny baterky (což bohužel nesplňuje, ani ta nahoře (GPSport). Určitě to co hledám existuje, viděl jsem to, ale nemohu si vzpomenout kde :(

H.
Svobodný advokát, potápěč a definitivně rozpolcená osobnost-vezmu to podle stáří: Jeep Willys MB SAS, Jawa 350 sidecar, Jaguar Daimler XJ6C 4.2l, LR SIII Lightweight, LR Defender Td4 110 & 90-volanty a řídítka na všech stranách. http://www.onheiser.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
sloon
Příspěvky: 470
Registrován: 06 úno 2009 10:17
tel.: 776189666
auto: VW Amarok 4motion
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKOU NAVIGACI????

#268 Příspěvek od sloon » 09 led 2011 12:26

RudaK píše:Mám Garmin Oregon 550t od ježíška a jsem s ní spokojený ( zatím jen zaplá jednou v autě ,pohozená na sedadle :mrk , proto že mám v autě originál navigaci a ještě někdy Garmina 278 :mrgreen: ) . Je menší ,ale na moje primární použití - kolo - dostačující . Tak že s ní počítám na kolo a pěší turistiku ( tu zatím omezeně,bo moc nechodím :coze: ) .

Pokud by měl někdo zájem a nevadí mu starší ,o řadu nižší,za míň peněz,tak se prodává teď slušná tuto : http://cm.aukro.cz/item1389212217_outdo ... 0_pro.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Rudo je na ten displej vidět, jde mě o to jestli by to šlo používat i jako auto-navigaci?
Bejvalo LR Discovery II, TD5, 2003
Nyní. VW Amarok 4motion
Tel. 776 189 666, sloon@seznam.cz

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: JAKOU NAVIGACI????

#269 Příspěvek od RudaK » 09 led 2011 13:25

sloon píše:
RudaK píše:Mám Garmin Oregon 550t
Rudo je na ten displej vidět, jde mě o to jestli by to šlo používat i jako auto-navigaci?
To je na mě moc odborná otázka . Při posledním testu - teda na kole a zaplá Cyklomapa - to při změně směru pípne dopředu 2x a v místě odbočení 1x ( nebo opačně ). Možná to s Autoatlasem umí navigovat hlasem,ale to bych musel zkusit ( nicméně v manuálu je myslím uvedena i možnost autonavigace ) Display je 76 mm úhlopříčka ( 3palcový ) ,tak že menší :Sorry: . Primárně je určen na turistiku . Do auta bych určitě volil něco jiného ( Oregon je vodotěsný a tím i drahý,což v autě není potřeba )
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
sloon
Příspěvky: 470
Registrován: 06 úno 2009 10:17
tel.: 776189666
auto: VW Amarok 4motion
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKOU NAVIGACI????

#270 Příspěvek od sloon » 09 led 2011 13:38

Ohlasovou navigaci mi ani nejde stejně mám zvuk většinou vypnutý(ten hlas mě se...e), šlo mě o velikost a čitelnost displeje v autě.
Bejvalo LR Discovery II, TD5, 2003
Nyní. VW Amarok 4motion
Tel. 776 189 666, sloon@seznam.cz

Uživatelský avatar
Colonel
Příspěvky: 429
Registrován: 04 čer 2008 15:03

Re: JAKOU NAVIGACI????

#271 Příspěvek od Colonel » 09 led 2011 14:21

Oregon lze celkem v pohode pouzit na auto navigaci, jen opravdu nenaviguje hlasem. Ja jezdim uz par let v aute i na moto s 60CSx, coz je hodne podobne, take turisticka navigace a v pohode. Pred prujezdem krizovatkou take ukaze jeji tvar a jak ji projet. Samozrejme je vhodne ji napajet pres kabel, aby clovek nemusel menit baterky.
Disco I Modroush - holátko

Uživatelský avatar
sloon
Příspěvky: 470
Registrován: 06 úno 2009 10:17
tel.: 776189666
auto: VW Amarok 4motion
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKOU NAVIGACI????

#272 Příspěvek od sloon » 09 led 2011 17:37

Tady mají Garmin Oregon 450 PRO za dobrou cenu http://www.warpsdesign.info/garmin/garm ... 0-pro.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Bejvalo LR Discovery II, TD5, 2003
Nyní. VW Amarok 4motion
Tel. 776 189 666, sloon@seznam.cz

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: JAKOU NAVIGACI????

#273 Příspěvek od RudaK » 09 led 2011 19:22

sloon píše: mám zvuk většinou vypnutý(ten hlas mě se...e), šlo mě o velikost a čitelnost displeje v autě.
Já zas mám hlasovou navigaci zaplou ( bez toho bych furt musel pokukovat po displeji ) orig LR . Garmin mě taky rozčiluje s tím,jak furt říká " přepočítávám " . Originál to nedělá a případnou změnu směru řekne včas,tak nepřejedu :mrk Jinak ten displej u Oregonu je čitelný dostatečně,akorát je na mě malý,ale na kolo dostačující .
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
sloon
Příspěvky: 470
Registrován: 06 úno 2009 10:17
tel.: 776189666
auto: VW Amarok 4motion
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKOU NAVIGACI????

#274 Příspěvek od sloon » 10 led 2011 22:41

RudaK píše:
sloon píše: mám zvuk většinou vypnutý(ten hlas mě se...e), šlo mě o velikost a čitelnost displeje v autě.
Já zas mám hlasovou navigaci zaplou ( bez toho bych furt musel pokukovat po displeji ) orig LR . Garmin mě taky rozčiluje s tím,jak furt říká " přepočítávám " . Originál to nedělá a případnou změnu směru řekne včas,tak nepřejedu :mrk Jinak ten displej u Oregonu je čitelný dostatečně,akorát je na mě malý,ale na kolo dostačující .
Jaký používáš držák na kolo?
Pokukuji po těchto http://www.garmin.cz/produkty/specialni ... ram-mount/" onclick="window.open(this.href);return false; libý se mě jak to jde různě kombinovat a kvalita bude asi taky dobrá.
Bejvalo LR Discovery II, TD5, 2003
Nyní. VW Amarok 4motion
Tel. 776 189 666, sloon@seznam.cz

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: JAKOU NAVIGACI????

#275 Příspěvek od RudaK » 11 led 2011 06:52

Stejný,jak je tady pod tou ochrannou fólií ( držák na kolo ) http://www.warpsdesign.info/gps/" onclick="window.open(this.href);return false; 249,- Kč :nod
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
Colonel
Příspěvky: 429
Registrován: 04 čer 2008 15:03

Re: JAKOU NAVIGACI????

#276 Příspěvek od Colonel » 11 led 2011 10:05

Ram mount pouzivam na motorce, kamarad to ma na kole. RObustni, kovove provedeni, spokojenost. Ja mam na kole original plastovej Garmini drzak, pokud se nejezdi nejakej hard cross, tak drzi v pohode na takovy to domaci cestovani :)
Disco I Modroush - holátko

Uživatelský avatar
Rosi
Příspěvky: 777
Registrován: 18 pro 2008 14:28
tel.: +420-608-084004
auto: LR 110SW Def Td5
Bydliště: Kósek vod Brna a Macochy

Re: JAKOU NAVIGACI????

#277 Příspěvek od Rosi » 11 led 2011 10:25

Nijak jsem hlouběji nestudoval toto vlákno, jen chci vyjádřit docela dobrou zkušenost s Garminem Oregon 450.
Přešel jsem k němu "nedobrovolně" na základě reklamace Coloreda 300 a musím konstatovat, že je to vcelku povedené a funkční zařízení, které bez potíží používám jak na pěšárnu, tak na kole, moto a v autě.
Životnost baterií je super. Bez vnějšího napájení je horší čitelnost displaye, což na moto i v autě odpadá a při pěškárně lze při správném pohledovém úhlu eliminovat.
Měl jsem potíže(předsudky :)) s akceptací dotykového displaye, ale ono to vcelku dobře funguje a ovládání je vcelku přesné a skutečně intuitivní.
Def 110 Td5 SW
skype: vk770403; fotky: http://picasaweb.google.cz/Rosi770403/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
sloon
Příspěvky: 470
Registrován: 06 úno 2009 10:17
tel.: 776189666
auto: VW Amarok 4motion
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKOU NAVIGACI????

#278 Příspěvek od sloon » 11 led 2011 13:16

Rosi píše:Nijak jsem hlouběji nestudoval toto vlákno, jen chci vyjádřit docela dobrou zkušenost s Garminem Oregon 450.
Přešel jsem k němu "nedobrovolně" na základě reklamace Coloreda 300 a musím konstatovat, že je to vcelku povedené a funkční zařízení, které bez potíží používám jak na pěšárnu, tak na kole, moto a v autě.
Životnost baterií je super. Bez vnějšího napájení je horší čitelnost displaye, což na moto i v autě odpadá a při pěškárně lze při správném pohledovém úhlu eliminovat.
Měl jsem potíže(předsudky :)) s akceptací dotykového displaye, ale ono to vcelku dobře funguje a ovládání je vcelku přesné a skutečně intuitivní.

No tak to rád slyším, pravě Oregon 450PRO jsem koupil, odpoledne pro něj jdu na poštu tak už se těším :sun a držáky jsem pořídil od RamMount.
Bejvalo LR Discovery II, TD5, 2003
Nyní. VW Amarok 4motion
Tel. 776 189 666, sloon@seznam.cz

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: JAKOU NAVIGACI????

#279 Příspěvek od RudaK » 11 led 2011 20:59

sloon píše: držáky jsem pořídil od RamMount.
Něco jsem zameškal ? Todle je co za držáky ? Právě přemýšlím,jestli má cenu koupit držák do auta ..( přeci jen to je už třetí navigace,tak abych se v tom v autě zorientoval :hi ) Doufám,že ten plastový držák bude na kolo stačit :mrgreen:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
sloon
Příspěvky: 470
Registrován: 06 úno 2009 10:17
tel.: 776189666
auto: VW Amarok 4motion
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Kontaktovat uživatele:

Re: JAKOU NAVIGACI????

#280 Příspěvek od sloon » 11 led 2011 21:22

Rudo do auta jsem koupil tento http://www.garmin.cz/produkty/specialni ... regon.html" onclick="window.open(this.href);return false; až se oteplí tak koupím třmen s kouli na řidítka http://www.garmin.cz/produkty/specialni ... uli-1.html" onclick="window.open(this.href);return false; a kolíbku budu jen přehazovat dle použití auto, kolo :D

P.S. jestli budeš na kole krosit jako s DI tak ti ten plasťák stačit nebude :D
Bejvalo LR Discovery II, TD5, 2003
Nyní. VW Amarok 4motion
Tel. 776 189 666, sloon@seznam.cz

Odpovědět