Freelander 1

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
eddy19
Příspěvky: 2
Registrován: 22 srp 2021 16:46
tel.: 775562102
auto: Land Rover Freelande

Freelander 1

#1 Příspěvek od eddy19 » 01 kvě 2024 07:39

Dobrý den.Jako nováček na vašem diskuzním fóru, zdravím všechny příznivce a uživatele Land Roverů.
Mám pár témat, v kterých bych rád znal váš názor a vaše poznatky, praktické rady, ohledně Freelandera 1.
1/Zesílení a lepší ukotvení(zavětrování) standartního závěsného zařízení o nosnosti 2t
2/Osazení a provoz navijáku Ramsey Winch typ BW 4000 TBC (12V, USA)
3/Zvýšení brzdného účinku vozu (vpředu cestou zvětšení průměru kotoučů a brzdičů, mám sadu kol R17-tedy mohu jít touto cestou) možnost použití z jiného typu lad rovera
kde by pasovalo kotvení brzdiče na těhlici
(vzadu dle možných řešení, zachovat bubnové brzdy ale zvolit větší?účinější?)
3/praktické rady související s nazvedáním vozidla pomocí vložných elementů mezi podvozek a karoserii (s přihlédnutím k malé trvanlivosti pružného podvěšení kardanů a vista spojky)

Mimo tento soubor technických dotazů, poptávám pár chybějících dílů :
Adaptéry k ukotvení plátěné soft střechy, boční trojúhelníkové díly k této střeše, plastové vložky k ukotvení hagusů ve střešní části

Děkuji
Eddy

astero
Příspěvky: 205
Registrován: 25 dub 2013 09:53
auto: Ex Free, Evoque

Re: Freelander 1

#2 Příspěvek od astero » 13 kvě 2024 12:40

Freelander asi nebude to vhodné, súdiac podľa dotazov. Má slabú spojku, na jedničke je rýchle. Zosilenie ťažného ani zlepšenia bŕzd som nikdy nepotreboval a to
som ťahal skutočne ťažký vozík v teréne. O bode 3 tu je popísané dosť, ale nad niekoľko (5?) cm to už nieje vhodné.
Inak prajem čo najmenej porúch :chuckle

Uživatelský avatar
milan.ke
Příspěvky: 140
Registrován: 06 říj 2010 16:18
auto: exD1, F1 TD4
Bydliště: daleky vychod

Re: Freelander 1

#3 Příspěvek od milan.ke » dnes, 10:45

za mňa najlepšia cesta ako freelander nastrojiť do ťažšieho terénu je predať ho a kúpiť D1/D2. free je jednoducho SUV, se vším všudy. Áno viem že existujú úpravy F1, ale stále mi to príde ako škrabanie sa cez hlavu, kdežto tie discovery sú oveľa vhodnejší základ, široká ponuka podvozkových sád, nárazníkov, jednoduchsia moznost osadenia navijaku atd atd. a ako bonus máš na guli 3,5T.

Uživatelský avatar
peppino
Příspěvky: 724
Registrován: 04 zář 2011 23:29
tel.: 606486252
auto: LR DII Td5
Bydliště: Chotěboř

Re: Freelander 1

#4 Příspěvek od peppino » dnes, 10:56

Záleží na tom,do jak těžkého terénu to chceš. Podložky nad pružiny, podložky pod kola a dobrý pneu a je to vcelku nezastavitelný auto, pokud se nebojíš, že to rozmlátiš.
Na cestování a lehký terén v pohodě.
Pokud něco funguje,nebojte se použít kurvítko!

MadTom
Příspěvky: 14983
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Freelander 1

#5 Příspěvek od MadTom » dnes, 12:04

Doplním, že to auto musí zůstat lehké. Pak to projede víc, než bychom čekali.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Odpovědět