Nejdou mi otevřít dveře a zhasínaj dálky

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mattyfu
Příspěvky: 333
Registrován: 30 lis 2009 20:19
auto: Range Rover L322 M62
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Nejdou mi otevřít dveře a zhasínaj dálky

#1 Příspěvek od Mattyfu » 04 úno 2010 22:24

Ahoj
Ty velký mrazy se podepsaly na mém classicovi, nejdou mi otevřít levé zadní dveře ani zevnitř ani zvenku, centrál ni je odemkne,ale zřejmě prasklo nějaké táhlo, nevíte jak by se mi je podařilo otevřít, aby sem je rozebral???(A pak zase zavřít)
A druhá maličkost,ale to spíš budu muset navštívit eletrikáře, který se mi koukne na zapojení přídavných dálkových světel, když je zapnu, často mi zhasnou i dálky na autě a teď se mi zapínají jen dálky na autě a na rámu jen probliknou, podezírám relé,ale jelikož jsem je nezapojoval já a na elektriku jsem lama, končím u zapojení rádia, tak nevím kam ho zašily. Navíc budu chtít zapojit i světla na zahrádce, tak snad mi je všechny někdo šikovný dá dohromady. Díky
Je: Range Rover L322 4,4 M62
Bylo:Range Rover Classic TD5, Discovery II TD5, Range Rover Classic Princ Čárls, Range Rover Classic VM (VelkýMor)

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7829
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: Nejdou mi otevřít dveře a zhasínaj dálky

#2 Příspěvek od Sláma Karel » 04 úno 2010 23:09

No spíš než rélé se ti spekla páčka přepínání světel. Docela se to stávalo obzvlášť jestli jsou tam ještě přídavná světla. Ty dveře to je horší. Nejsou jenom přimrzlé? Pokud ne, tak budeš muset něco obětovat. Buď tapec nebo něco jiného. Já bych osobně obětoval ten tapec.

K
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2816
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou mi otevřít dveře a zhasínaj dálky

#3 Příspěvek od Mirko » 05 úno 2010 09:46

Taky to tipuju na tu packu, u matiného zlobí taky, máme tam vyvedenou zvlášť přepinač na dálkový...

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2816
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou mi otevřít dveře a zhasínaj dálky

#4 Příspěvek od Mirko » 05 úno 2010 15:42

Jestli na to tolik nespícháš, tak tu páčku můžeme zkusit přehodit až dorazíš, zrovna jsem rozebíral palubku jednoho Range a ta páčka je tam volně přístupná, takže to jen odkrytujem u tebe. A ty zadní dveře asi budou mít unavenou pružinku v zámku. Je tam spousta maziva a vazelíny, které v minusech tuhnou a pak už to motůrek centrálu bez té pružiny nezvládne přetáhnout. Počkej až se oteplí, pak by bylo nejlepší jí vyměnit. Táhlo to asi nebude, to by šla buď jedna nebo druhá páčka.

Uživatelský avatar
Mattyfu
Příspěvky: 333
Registrován: 30 lis 2009 20:19
auto: Range Rover L322 M62
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou mi otevřít dveře a zhasínaj dálky

#5 Příspěvek od Mattyfu » 05 úno 2010 21:19

Dveře zamrzlé nejsou, čudl vyskočí nahoru hned po otočení klíčkem ale nejdou otevřít, ani táhlo uvnitř ani klika zvenčí nemá odpor, takže je asi něco se zámkem.
Všechny dálky mám sice na páčku,ale mám i vypínač který mi přídavné dálky vypne, pak svítí jen auto, v tom případě je vše ok, jo a když nejdřív přitáhnu páčku k sobě, jako bych problikával a pak jí přepnu na dálky tak je 60 % šance že budu krásně svítit, pak 10x přepnu bez jediné vady a pak mi opět vše zhasne, jo a čím tepleji je tím míň mi to blbne. A poslední verze závady je, že, ikdyž jsou zaplé přídavné, tak prostě nesvítí, to vše napovídá že by mohlo být v pánu relé,ale jak říkám rozhodně nejsem elektrikář.
Je: Range Rover L322 4,4 M62
Bylo:Range Rover Classic TD5, Discovery II TD5, Range Rover Classic Princ Čárls, Range Rover Classic VM (VelkýMor)

Uživatelský avatar
Mattyfu
Příspěvky: 333
Registrován: 30 lis 2009 20:19
auto: Range Rover L322 M62
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou mi otevřít dveře a zhasínaj dálky

#6 Příspěvek od Mattyfu » 15 úno 2010 21:04

Ahoj vespolek
Tak k vypínání dálek, mi dnes přestaly blinkat i blinkry, takže asi odešla páčka, gratuluju všem za přesný odhad, mam rok 86, starou páčku, tykadlo s bambulí, volal jsem Karlovi Slámovi, bohužel jede pryč a bez blikrů se okolí kolem mě jezdí poněkud obtížně. Jelikož jsem byl pro díly leda u Karla, tak mi prosím poraďte kde by v okolí Prahy rostyly, eventuelně o víkendu bych si dojel i kam by bylo třeba. Hele Mirko jak to vlastně u vás vypadá se sněhovou pokrývkou??? Máš pořád tu páčku volnou???
Je: Range Rover L322 4,4 M62
Bylo:Range Rover Classic TD5, Discovery II TD5, Range Rover Classic Princ Čárls, Range Rover Classic VM (VelkýMor)

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2816
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou mi otevřít dveře a zhasínaj dálky

#7 Příspěvek od Mirko » 16 úno 2010 09:00

Mám, ale tu novou. Nevěděl jsem, že tam máš ještě tu "bambulu na tyči". Takže to asi nevyzkoušíme. Přes svátky mi vyplivli u TDíčka taky blinkry, zvykneš si, musíš naznačovat tělem :wink: Jezdil jsem s tím měsíc po Brně.
Sněhová pokrývka kvalitní, stavoval jsem se tam v neděli a téměř beze změň, (due to a lack of four by four) chodím na kopec pěšky :mrgreen: Ale už má být nad nulou, tak to snad brzo sleze a můžeme jít na to...
Mirko

Uživatelský avatar
Mattyfu
Příspěvky: 333
Registrován: 30 lis 2009 20:19
auto: Range Rover L322 M62
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou mi otevřít dveře a zhasínaj dálky

#8 Příspěvek od Mattyfu » 17 úno 2010 18:29

Ahoj,
Hele nechápu jednu věc, když mi nejdou blinkry, tak proč mi v té chvíli nejdou ani výstražný??? To přece nemá s páčkou nic společného nebo má??? Kde je u clasica relátko na blikače??? Nebylo by asi od věci ho zkusit vyměnit,alespň další nová věc a uškodit to nemůže, u saaba jsem měl něco podobného a většinou pomohla výměna relé. Dnes jsem to zkoušel, po asi 3 min jízdě kdy nefungovaly výstražný ani blikry se mi auto vzpamatovalo a pak chodilo vše, dokonce i přídavné dálky, zkoušel jsem pak blikat s přepínáním při dálkách, dvakrát bez problémů, blinkry blikaly asi 10 minut v kuse bez zaváhání, pak jsem spínačem vypnul přídavný, zapnu a hle zase ani ťuk, po chvíli opět vše funkční, nechápu.
Je: Range Rover L322 4,4 M62
Bylo:Range Rover Classic TD5, Discovery II TD5, Range Rover Classic Princ Čárls, Range Rover Classic VM (VelkýMor)

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2816
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou mi otevřít dveře a zhasínaj dálky

#9 Příspěvek od Mirko » 18 úno 2010 08:27

No výstražný mám já na krytu sloupku řízení před kapličkou a jsou na stejné páce jako ostatní "nefunkční" prvky. Nevím, jak u těch starších. Můžu se ti večer podívat do Haynese, kde by to relátko bylo u tvého modelu.
Mirko

Pavel C
Příspěvky: 188
Registrován: 14 srp 2007 14:08
Bydliště: teď už kósek od Brna

Re: Nejdou mi otevřít dveře a zhasínaj dálky

#10 Příspěvek od Pavel C » 18 úno 2010 10:10

Takže při větším odběru to chodí? Podíval bych se na ukostření.
Discovery I, 300TDi, r.v.1997

Uživatelský avatar
Mattyfu
Příspěvky: 333
Registrován: 30 lis 2009 20:19
auto: Range Rover L322 M62
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou mi otevřít dveře a zhasínaj dálky

#11 Příspěvek od Mattyfu » 18 úno 2010 18:53

Spínač výstražných mám vedle ovládání topné soustavy, na tom shuku šesti nebo osmi tlačítek.
Je: Range Rover L322 4,4 M62
Bylo:Range Rover Classic TD5, Discovery II TD5, Range Rover Classic Princ Čárls, Range Rover Classic VM (VelkýMor)

Uživatelský avatar
Mattyfu
Příspěvky: 333
Registrován: 30 lis 2009 20:19
auto: Range Rover L322 M62
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou mi otevřít dveře a zhasínaj dálky

#12 Příspěvek od Mattyfu » 19 úno 2010 22:51

Prosím poraďte, od rána už mi nejdou blinkry vůbec,včéra ujedu asi 120 km a až před barákem opět nešlo blikat, dnes jezdím celý den bez blinkrů a je to vopruz. Kde je relé na blinkry, zkusím ještě kostru a projít dráty,ale s tím si moc nefandím. Dost z vás classica rozebrala do šroubku, takže snad bude moc poradit. Jo mám VM-ko z roku 1986, starý interiér jestli to pomůže
Je: Range Rover L322 4,4 M62
Bylo:Range Rover Classic TD5, Discovery II TD5, Range Rover Classic Princ Čárls, Range Rover Classic VM (VelkýMor)

Uživatelský avatar
Mirko
Příspěvky: 2816
Registrován: 18 lis 2008 08:35
auto: RRC´s
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou mi otevřít dveře a zhasínaj dálky

#13 Příspěvek od Mirko » 20 úno 2010 19:02

Ahoj,
dival jsem se do Haynese, ale byla tam jen jedna mizerná fotka s tím hazard flash relátkem, podle které jsem poznal akorát, že je to stříbrný váleček někde pod rozebranou palubovkou... :| Sorry, to asi moc nepomůže...
Mirko

Uživatelský avatar
Mattyfu
Příspěvky: 333
Registrován: 30 lis 2009 20:19
auto: Range Rover L322 M62
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou mi otevřít dveře a zhasínaj dálky

#14 Příspěvek od Mattyfu » 21 úno 2010 20:03

Ahoj, díky za radu. Tak relé bylo opravdu pod volantem nad pedálama, šel jsem po sluchu při zapínání výstražných, relé je nafouklé jak brambora, přerušovač celý černý, takže snad mám příčinu.
Je: Range Rover L322 4,4 M62
Bylo:Range Rover Classic TD5, Discovery II TD5, Range Rover Classic Princ Čárls, Range Rover Classic VM (VelkýMor)

Odpovědět