Td5 nestartuje rano dobre.

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
deitex
Příspěvky: 45
Registrován: 10 úno 2010 17:11
auto: Discovery 2 td5

Td5 nestartuje rano dobre.

#1 Příspěvek od deitex » 04 led 2011 21:22

Dobry den. Rano ked startujem Td5 tak musim tocit cca 10-15 sekund kym mi to chytí. Potom uz cely den startuje na brnk. Menil som nove zhavice, privod napatia do zhavicou ide. Co moze byt problem? Na palivovom filtry v zadu za kolesom mam odpojeny kabel co ide do toho filtra. Moze to mat nejaky suvis zo zlym startovanim? Alebo co by mohlo byt problem .Filter je tam novy, nafta zimna s aditivom.

Uživatelský avatar
Miky_CZ
Příspěvky: 5714
Registrován: 29 čer 2008 13:47
tel.: 603 975 234
auto: DI, D3 V8, XK8
Bydliště: Ostrava

Re: Td5 nestartuje rano dobre.

#2 Příspěvek od Miky_CZ » 04 led 2011 21:36

rekl bych ze se ti to nekde zavzdusnuje, dej za filtr smerem k motoru pruhlednou hadicu a rano jak budes tocit motorem se podivej jestli tam nejsou bublinky
DI 300 Tdi: 4"lift, bodylift 2,5cm, BFG MT 285/75 R16, pevnostní nárazníky, prahy, přídavné světla, snorchel, CB, 2 navijáky, roll cage, kryty dif., žebřík, nájezdový plech, axle lock, true track, bufík atd
RRC 3,9 V8: závodní speciál

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Td5 nestartuje rano dobre.

#3 Příspěvek od visby » 04 led 2011 21:51

skus pred startom nechat bezat cerpadlo chvilu (30-40s), ze ci naskoci rychlejsie. ak hej, zavzdusnuje sa ti...

mne nefunguje ani jeden zhavic a auto startuje na brnknutie

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 3573
Registrován: 22 lis 2007 21:58
tel.: 775 391 907
auto: 110
Bydliště: Praha-Smetanova lhota

Re: Td5 nestartuje rano dobre.

#4 Příspěvek od Jenda » 05 led 2011 07:55

....kolik mas najeto? Ja jen pokud uz to nema tlaky a nejde ti zhaveni,mohlo by to byt ono.Normalne totiz Td5 startuje i v mrazech bez zhaveni.Prohledej forum,tohle se tu uz resilo :wink: http://landroverforum.klape.cz/forum/vi ... =1&t=10546" onclick="window.open(this.href);return false;
Toho kabelu u filtru si nevsimej,maximalne ho zaizoluj,je od odkalovace na indikaci vody ve filtru ale vetsinou to nefunguje spravne.
H.
It´s not broken, it´s british !
http://www.christophermccandless.info

Uživatelský avatar
Rosi
Příspěvky: 777
Registrován: 18 pro 2008 14:28
tel.: +420-608-084004
auto: LR 110SW Def Td5
Bydliště: Kósek vod Brna a Macochy

Re: Td5 nestartuje rano dobre.

#5 Příspěvek od Rosi » 05 led 2011 08:13

Při jaké teplotě ti to takto startuje?
Normálně do cca -7°C chytám +/- na drc, při nižších teplotách musím podržet klíček cca 5-7 sekund a chytám "postupně" na X válců :? Najeto mám cca 215 tkm.
Pokud by to fakt bylo vzduchem jak píšou kluci, nech prostě čerpadlo doběhnout klidně až do vypnutí a až pak začni točit (cca 30-40 sec). Cyklus můžeš i jednou zopakovat - víckrát radši ne - může se to zahltit (alespoň to tvrdí v manuálu - praktickou zkušenost nemám...).

S tou průhlednou hadičkou si to u TD5 nedovedu dost dobře představit, jak to na tlakovým potrubí jednoduše udělat. Čerpadlo tlačí z nádrže, čili by spíš mělo být vidět nějaké případné vzlínáhní nafty na palivové cestě, která je ale tažená nalevačku a určitě to chce zvedák...
Def 110 Td5 SW
skype: vk770403; fotky: http://picasaweb.google.cz/Rosi770403/" onclick="window.open(this.href);return false;

deitex
Příspěvky: 45
Registrován: 10 úno 2010 17:11
auto: Discovery 2 td5

Re: Td5 nestartuje rano dobre.

#6 Příspěvek od deitex » 06 led 2011 03:21

Ked necham dlhsie 30-40 sekund chyti to lepsie. Na akom mieste to moze zavzdusnovat? Ako to zistit a odstranit? Dik

Uživatelský avatar
Rosi
Příspěvky: 777
Registrován: 18 pro 2008 14:28
tel.: +420-608-084004
auto: LR 110SW Def Td5
Bydliště: Kósek vod Brna a Macochy

Re: Td5 nestartuje rano dobre.

#7 Příspěvek od Rosi » 06 led 2011 08:26

Myslím, že nemá smysl to opravovat sám. Je to na dílnu, teplo a v podstatě detektivní práci. Pokud teda není někde vidět zřetelný únik. Každopádně vzduch to může brát na kterém koliv spoji :(
Def 110 Td5 SW
skype: vk770403; fotky: http://picasaweb.google.cz/Rosi770403/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 135
Registrován: 20 srp 2007 15:28
Bydliště: Praha

Re: Td5 nestartuje rano dobre.

#8 Příspěvek od Ivo » 07 led 2011 18:04

Ahoj už jem to psal vedle stejnej problém jsem měl,
pak už mě auto i chcípalo, v servisu mě vyměnily měděné těsnící kroužky pod vstřikama
a je po problému :ty jeden...: . Pokud Ti chrochtá čerpadlo, jako že je tam vzduch je to určitě ono.
Tlak z válců se dostává přes vstřik do palivového systému.

Jinde se to zavzdušňovat nemůže celej systém je tlakovej, takžy by byl únik paliva.


Ahoj Ivo
D II - elektrárna na měchách
LR S III, 109 STW ex hasič

deitex
Příspěvky: 45
Registrován: 10 úno 2010 17:11
auto: Discovery 2 td5

Re: Td5 nestartuje rano dobre.

#9 Příspěvek od deitex » 07 led 2011 18:31

Dnes som bol v servise s danim problem. 4 mechanici kukali jak puci na to nakoniec sa zmohli tam dat pu,picku proti padaniu nafty. Avsak to akosi nepomohlo cerpadlo zacalo skuvinat jak besne a neslo to s tym, tak som pekne s tadial odisiel bez opravi.
A myslis ze je to fakt tymi kruzkami pod vstrekovacmi?
Da sa to vymenit aj v mensej dielni po svojom? mam garaz na jedno auto.

deitex
Příspěvky: 45
Registrován: 10 úno 2010 17:11
auto: Discovery 2 td5

Re: Td5 nestartuje rano dobre.

#10 Příspěvek od deitex » 07 led 2011 18:35

a co vsetko mam objednat len tie kruzky? http://www.offroad4x4shop.cz/detail/dis ... kovace-td5" onclick="window.open(this.href);return false; ci aj dake inu su tam. diky.

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Td5 nestartuje rano dobre.

#11 Příspěvek od visby » 07 led 2011 18:52

vstreky nerob bez manualu!

je to dost piplava robota a potrebujes k tomu pripravky (na vylisovanie vstrekov, odmontovanie vrtule). ak poznas niekoho kto take veci ma, tak potrebujes este toto: http://www.offroad4x4shop.cz/detail/dis ... kovace-td5" onclick="window.open(this.href);return false;

este jedna vec rychlo: skontroluj ci ti nesmrdi olej od nafty.

Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 135
Registrován: 20 srp 2007 15:28
Bydliště: Praha

Re: Td5 nestartuje rano dobre.

#12 Příspěvek od Ivo » 07 led 2011 19:06

deitex píše:a co vsetko mam objednat len tie kruzky? http://www.offroad4x4shop.cz/detail/dis ... kovace-td5" onclick="window.open(this.href);return false; ci aj dake inu su tam. diky.

tesnění víka ventilů, nebo tmel, kterým se staré těsnění dotěsní.
Co vím, na vyndání vstřiků je nějaký specielní přípravek, já to neviděl rozdělaný.
D II - elektrárna na měchách
LR S III, 109 STW ex hasič

deitex
Příspěvky: 45
Registrován: 10 úno 2010 17:11
auto: Discovery 2 td5

Re: Td5 nestartuje rano dobre.

#13 Příspěvek od deitex » 08 led 2011 00:51

Neviete nikedo kto ma ten pripravok na vylisovanie vstrekovacou? najlepsie stredne slovensko. Da sa to aj inak? ci radsej neskusat to robit po domacky. Skusal niekdo vyberat vstreky bez toho pripravku?
A nafta sa nenachadza v oleji ani nepachne. Nastastie.

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Td5 nestartuje rano dobre.

#14 Příspěvek od visby » 08 led 2011 01:18

deitex píše:Neviete nikedo kto ma ten pripravok na vylisovanie vstrekovacou? najlepsie stredne slovensko. Da sa to aj inak? ci radsej neskusat to robit po domacky. Skusal niekdo vyberat vstreky bez toho pripravku?
A nafta sa nenachadza v oleji ani nepachne. Nastastie.
minimalne manual sa ti hodi. my sme si vyrobili pripravok vlastny ale je to fakt piplacka.

ak nemas naftu v oleji a motor bezi normalne, tak medene kruzky mozes vylucit. ak su poskodene, tak zavzdusnuju aj za chodu motora a ten neskor skape...
ak by to boli o-kruzky na vstrekoch, tak mas aj naftu v oleji.

pozrel by som komplet palivove vedenie, ci nie je vidiet niekde presak

Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 135
Registrován: 20 srp 2007 15:28
Bydliště: Praha

Re: Td5 nestartuje rano dobre.

#15 Příspěvek od Ivo » 08 led 2011 10:45

Vyslechl jsem si spoustu rad:
to je čerpadlo - vyměněno beze změn
starter oprava - ruší čidlo kliky opraveno beze změn

přetěsnění vstřiků - závada odstraněna.
naftu jsem v oleji neměl, ale prostě když zastavíš a píst na válci kde je poškozenej
těsnící kroužek zůstane v horní úvrati, tak ten tlak propustí do palivového systému.

Ivo
D II - elektrárna na měchách
LR S III, 109 STW ex hasič

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Td5 nestartuje rano dobre.

#16 Příspěvek od visby » 08 led 2011 11:19

Ivo píše:naftu jsem v oleji neměl, ale prostě když zastavíš a píst na válci kde je poškozenej
těsnící kroužek zůstane v horní úvrati, tak ten tlak propustí do palivového systému.

Ivo
ale to musi byt minimalna netesnost vzhladom na tlaky ktore su vo valci...
kruzky robili problem na jednom aute a tam tlaky z valcov zavzdusnili palivovy system aj pocas behu motora...

Uživatelský avatar
Koudy
Příspěvky: 237
Registrován: 07 led 2008 21:14
tel.: 608984224
auto: D3 TDV6
Bydliště: Zvole u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Td5 nestartuje rano dobre.

#17 Příspěvek od Koudy » 08 led 2011 12:07

Vyndavač na vstřiky je reversní kladivo s přípravkem, který se nasadí na vstřik a "obejme" ho. Pak se vstřik vyškubne ven z hlavy. Taky mi to trochu déle točí, vymenil jsem gumový kroužek na vstřiku i spodní měděné těsnění a beze změny.

Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 135
Registrován: 20 srp 2007 15:28
Bydliště: Praha

Re: Td5 nestartuje rano dobre.

#18 Příspěvek od Ivo » 08 led 2011 12:17

visby píše:
Ivo píše:naftu jsem v oleji neměl, ale prostě když zastavíš a píst na válci kde je poškozenej
těsnící kroužek zůstane v horní úvrati, tak ten tlak propustí do palivového systému.

Ivo
ale to musi byt minimalna netesnost vzhladom na tlaky ktore su vo valci...
kruzky robili problem na jednom aute a tam tlaky z valcov zavzdusnili palivovy system aj pocas behu motora...
U mě to naštěstí byly ty kroužky :Pohoda: .
Ke konci mě auto chcípalo i na volnoběh a cukalo za jízdy, děs běs.
Teď zas jezdí a chytá holka jako za mlada.
Ten startér jsem dělal sám, koupil jsem ty měděný plíšky - kontakty co spojí pastorek,
vedle v sekci Defender, se to taky probíralo, že jak to jiskří a může rušit čidlo polohy kliky.
Tam se to dá vyzkoušet pokud nemáš automat jako já, jestli auto chytne přes rychlost, je
to možná ten starter.
Ivo
D II - elektrárna na měchách
LR S III, 109 STW ex hasič

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Td5 nestartuje rano dobre.

#19 Příspěvek od visby » 08 led 2011 12:30

Ivo píše: U mě to naštěstí byly ty kroužky :Pohoda: .
Ke konci mě auto chcípalo i na volnoběh a cukalo za jízdy, děs běs.
Teď zas jezdí a chytá holka jako za mlada.
Ivo
to je presne priznak tych medenych kruzkov, kamaratovmu defiku to pomohlo.

mne to robilo ked som mal puknutu hlavu, ale to som mal 3 litre nafty v oleji za 500km:-)

deitex
Příspěvky: 45
Registrován: 10 úno 2010 17:11
auto: Discovery 2 td5

Re: Td5 nestartuje rano dobre.

#20 Příspěvek od deitex » 08 led 2011 12:45

Takze zatial mame tri moznosti co moze byt: Cerpadlo
: Starter
: Kruzky pod vstrekovacmi

Auto len dlhsie toci rano, ked uz chyti ide normalne aj za jazdy nesklube ani nic. Takze fakt sa neviem co spravit. Vymenit vsetky tri veci sa mi zda dost nakladne.

A este dotaz mam zaradit jednotku a skusit ci nastartuje cez rychlost? Tak to som este teda neskusal na ziadnom aute :shock:

Odpovědět